Wyzwanie RW Półmaraton 2019: wielki finał za nami!

Trenowali, wystartowali, zwyciężyli! W sobotę, 15 czerwca, uczestnicy Wyzwania RW Półmaraton 2019 startem w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie zwieńczyli blisko 4 miesiące przygotowań pod opieką naszych trenerów. Choć pogoda próbowała pokrzyżować im plany, wszyscy mogą być z siebie dumni, bo wyszli z tej trudnej próby z podniesionym czołem.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Wyzwanie RW Półmaraton 2019 za nami! Na 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie uczestnicy naszej akcji zrobili to, do czego przygotowywali się przez 12 tygodni według indywidualnie dla nich stworzonych planów treningowych - pobiegli po nowe życiówki na dystansie 21,097 km. Pogoda nie ułatwiała im tego zadania - najpierw przez cały dzień we Wrocławiu panowały tropikalne upały, potem, praktycznie przez całą trasę, musieli biec w ciepłym deszczu, który bardziej przeszkadzał niż pomagał rozgrzanym walką biegaczom.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Na szczęście, były dwa elementy, które dały naszym wyzwaniowiczom mocnego motywacyjnego kopa. Pierwszym z nich było otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie z najlepszą polską maratonką wszech czasów, czyli Wandą Panfil. Wspaniała biegaczka, która do Wrocławia przyjechała ze swoimi podopiecznymi z Wanda Panfil Team, w namiocie Runner’s World zarażała swoją energią naszą grupę i wszystkich innych uczestników półmaratonu, przekonując, że nie ma się czym martwić, tylko trzeba biec jak po swoje.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Drugi to sam start ze wspaniale zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego. Poprzedziło go zapalenie znicza na zegarowej wieży, który zapłonął po raz pierwszy od niepamiętnych czasów. Efektowna oprawa startu z fajerwerkami i wielobarwną świetlną iluminacją, którą Matka Natura wzbogaciła o błyski piorunów na ciemnym niebie, tylko dodały energii do walki. Nic dziwnego, że po czymś tak wyjątkowym trzeba było wpisać nowe czasy do tabel rekordów osobistych.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Następnie cała grupa wzięła udział w lekkiej rozgrzewce, którą przed namiotem RW poprowadził jeden z trenerów akcji. Potem każdy - uzbrojony w wiedzę i doświadczenie treningowe zdobyte w ostatnich tygodniach oraz zdeterminowany, by uczynić z niej jak najlepszy użytek - do ruszył na linię startu, zajmując miejsce w odpowiedniej dla siebie strefie czasowej.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Partnerami naszej akcji byli Saucony, producent m.in. butów do biegania Saucony Triumph ISO 5, który przygotował koszulki techniczne dla uczestników Wyzwania RW Półmaraton 2019, Soti Natural, producent prawdziwych herbat, zaparzanych w specjalnie opracowany sposób, oraz Sylveco, producent kosmetyków naturalnych marki Vianek.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Saucony Triumph ISO 5 to kolejny krok w ewolucji tego popularnego modelu butów do biegania. Podeszwa na całej długości wykonana w technologii EVERUN, dolna część podeszwy z wytrzymałej gumy, wkładka EVERUN zwiększająca komfort i kombinacja pianek FORMFIT o różnej gęstości zapewniają bezpieczny bieg z odpowiednią amortyzacją. System wiązania ISOFIT, wykończenie z przewiewnego, oddychającego meshu i niska waga (damskie – 278 g, męskie – 323 g) dodatkowo podnoszą komfort użytkowania.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Vianek to polska marka kosmetyków naturalnych, przeznaczona na rynek masowy. Dedykowana odbiorcom w każdym wieku, o zróżnicowanych potrzebach pielęgnacyjnych, a jednocześnie wymagających. Połączenie starannie dobranych składników, urzekających zapachów i oryginalnego zdobnictwa opakowań, tworzy wyjątkowy przekaz marki. Vianek to kosmetyki naturalne, będące odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku i zainteresowanie, nie tylko świadomych konsumentów.

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Wyzwanie RW Pólmaraton 2019 za nami, a przed nami już kolejna edycja Wyzwania RW Maraton - za kilka dni ruszają 16-tygodniowe przygotowania do październikowego 20. PKO Poznań Maratonu kolejnej grupy śmiałków, którzy chcą: a) udanie zadebiutować na królewskim dystansie, b) poprawić swoją życiówkę na 42,195 km, c) przekonać się, jak trenuje się pod okiem profesjonalistów (niepotrzebne skreślić). Trzymany kciuki i już dziś życzymy wszystkim powodzenia!

Wyzwanie RW Półmaraton 2019: trenowali, pobiegli, zwyciężyli!

Wyzwanie RW Półmaraton to jeden z wielu projektów, w ramach których biegacze mogą doskonalić swoją formę, czerpiąc wiedzę od trenerów Runner's World. Co roku, oprócz wiosennego Wyzwania RW Półmaraton oraz jesiennego Wyzwania RW Maraton, organizujemy również wakacyjne obozy biegowe i zimowe obozy biegowo-narciarskie RW Camp w Szklarskiej Porębie. Więcej informacji o tych akcjach znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}