Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Berlin 2018
Mistrzostwa Europy w Berlinie to najważniejsza dla polskich lekkoatletów impreza tego roku. Do stolicy Niemiec PZLA wysłał rekordową liczbę 86 zawodników. Wielu z nich zaliczanych jest do ścisłej europejskiej, a nawet światowej czołówki, ale ilu po ME wróci do kraju z medalami? Czy naszej drużynie uda się powtórzyć sukces legendarnego Wunderteamu sprzed ponad 60 lat? Kibicujcie razem z Runner’s World naszym reprezentantom!

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 7

Królową niedzielnego wieczoru w Berlinie była Aneta Włodarczyk, która po raz czwarty została mistrzynią Europy w rzucie młotem (brązowy medal zdobyła Joanna Fiodorow), ale na zakończenie zawodów także biegacze dorzucili kolejny krążek do polskiego worka z medalami - Sofia Ennaoui po wspaniałym finiszu wywalczyła srebro na 1500 metrów! Zapraszamy na fotograficzne podsumowanie ostatniego dnia mistrzostw Europy.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 6

To był absolutnie cudowny wieczór w Berlinie! Justyna Święty-Ersetic, Adam Kszczot i kobieca sztafeta zdobyli trzy złote medale mistrzostw Europy, odzyskując dla Polski prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowych startów naszych wspaniałych biegaczy.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 5 (sesja wieczorna)

Srebrny medal Marcina Lewandowskiego po kapitalnym finiszu w biegu na 1500 metrów był wisienką na torcie, jakim były starty polskich biegaczy piątego dnia mistrzostw Europy. Sprawdźcie, jak popołudniu radzili sobie nasi reprezentanci na bieżni Stadionu Olimpijskiego w Berlinie i obejrzyjcie kolejną galerię mistrzowskich zdjęć Aleksandry Szmigiel.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 5 (sesja poranna)

Wygląda na to, że mamy duże szanse na medale w konkurencjach biegowych - taki wniosek można wysnuć po piątkowych porannych kwalifikacjach na mistrzostwach Europy w Berlinie. Nasi reprezentanci pokazali, że są w świetnej formie i warto za nich mocno trzymać kciuki podczas weekendowych biegów półfinałowych i finałowych.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 4 (sesja wieczorna)

Świetne występy naszych sprinterek w biegach półfinałowych na 400 metrów - Igi Baumgart-Witan i Justyny Świety-Ersetic - to zapowiedź wielkich emocji zarówno w finale indywidualnym, jak i kobiecej sztafecie na tym dystansie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego fotoreportażu z sesji wieczornej czwartego dnia ME w Berlinie.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 4 (sesja poranna)

Zgodnie z planem, a nawet lepiej - tak można krótko podsumować występy naszych biegaczy podczas porannej sesji kwalifikacyjnej czwartego dnia mistrzostw Europy. Polacy w komplecie zameldowali się w półfinałach swoich konkurencji. Oto fotorelacja Aleksandry Szmigiel z wydarzeń na lekkoatletycznej bieżni berlińskiego Stadionu Olimpijskiego.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 3 (sesja wieczorna)

W środowy wieczór berliński Stadion Olimpijski był miejscem, w którym doszło o historycznego wydarzenia - po raz pierwszy od 80 lat polska kulomiotka sięgnęła po medal mistrzostw Europy. Paulina Guba w fenomenalny sposób wywalczyła tytuł mistrzowski, a nasi biegacze zrobili ważny krok ku medalom w swoich konkurencjach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wieczornej sesji trzeciego dnia ME w Berlinie.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 3 (sesja poranna)

Karolina Kołeczek, Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski - to kolejni polscy biegacze, którzy z powodzeniem startowali w kwalifikacjach i awansowali do dalszych rund mistrzostw Europy w Berlinie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Aleksandry Szmigiel z porannej sesji trzeciego dnia rywalizacji na Olympiastadion.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 2 (sesja wieczorna)

Dla polskich kibiców najważniejszymi wydarzeniami drugiego dnia zawodów było zdobycie aż czterech medali przez naszych młociarzy i kulomiotów. Popołudniu na bieżni Polacy prezentowali się mnie spektakularnie, ale awans Patryka Dobka do finału biegu na 400 m przez płotki zdecydowanie poprawił nam humory. Zobaczcie kolejną porcję zdjęć Aleksandry Szmigiel z lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 2 (sesja poranna)

Poranna sesja drugiego dnia ME w Berlinie przyniosła kolejne kwalifikacje polskich biegaczy - w gronie półfinalistów zameldowali się nasi reprezentanci w biegach na 400 m, 400 m ppł oraz 800 m, zawodnik z orzełkiem na piersi pobiegnie również w finale 3000 m z przeszkodami. Zapraszamy do obejrzenia drugiej części fotorelacji z Olympiastadion, przygotowywanej specjalnie dla Runner's World przez Aleksandrę Szmigiel.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: fotorelacja - dzień 1

Pierwszy dzień rywalizacji na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie upłynął pod znakiem kwalifikacji do kolejnych rund zawodów. Z polskich biegaczy awans do półfinału biegów na 100 metrów zapewnili sobie Ewa Swoboda i Dominik Kopeć, pozostali nasi reprezentanci nie zdołali przebrnąć przez eliminacje w swoich konkurencjach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Aleksandry Szmigiel prosto z Olympiastadion.

Mistrzostwa Europy Berlin 2018: program zawodów i starty Polaków

Aż 86 reprezentantów Polski będzie walczyć o medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Przedstawiamy godzinowy program imprezy z uwzględnieniem startów Polaków.