10. Bieg Firmowy: zapisz się na drużynowe pomaganie!

Wiele firm - jeden cel. Tak w skrócie można opisać działalność Biegu Firmowego, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji ogłoszono 10 małych bohaterów Fundacji Everest, dla których odbędzie się tegoroczna sztafeta charytatywna, a dochód zostanie przekazany na ich leczenie i rehabilitację. Zapisało się już ponad 10 000 uczestniczek i uczestników z 400 firm. Twoja firma też ma jeszcze szansę zgłosić się i pomóc.

10. Bieg Firmowy: zapisz się na drużynowe pomaganie! Bieg Firmowy
fot. Bieg Firmowy

Ponad 66 tysięcy uczestników i uczestniczek, 2200 zaangażowanych firm i blisko 1,5 miliona zł przekazanych środków finansowych na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Everest. Tak w liczbach można przedstawić dotychczasowe sukcesy charytatywnej sztafety biegowej, która w tym roku odbędzie się 28 maja w formie stacjonarnego wydarzenia we Wrocławiu oraz online za pośrednictwem aplikacji. Event w stolicy Dolnego Śląska cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm, do którego przyczyniło się z pewnością zniesienie dotychczasowych obostrzeń dla imprez masowych.

Niezmiennym celem Biegu Firmowego jest bieg drużyn firmowych, złożonych z 5 osób, z których każda będzie mieć do pokonania dystans 5 kilometrów. Firmy do udziału mogą zgłaszać dowolną liczbę zespołów na stronie biegfirmowy.pl. Wciąż dostępne są pakiet BASIC (tylko dla biegu online), które można kupować aż do 12 maja. 

Organizatorzy przewidują, że w tegorocznej celebracji jubileuszu Biegu Firmowego weźmie udział ponad 12 tys. pracowników, reprezentujących blisko 600 firm z całej Polski. Wśród nich są już m.in. 3M, Boehringer Ingelheim, Collins Aerospace Wrocław, Garmin Wrocław, Credit Suisse, Deviniti, ZF, Kaufland, Pyszne.pl oraz Neon Shake.

Uczestniczki i uczestnicy Biegu Firmowego mogli już korzystać z treningów mentalnych, które zostały specjalnie przygotowane dla nich w aplikacji Mindy. Kwiecień to z kolei miesiąc treningów fizycznych w aplikacji Activy. Jak zapewniają organizatorzy, chcą przygotować biegaczki i biegaczy od stóp do głów! Szczegółowe informacje na temat bieżących działań można odnaleźć na stronie biegfirmowy.pl oraz obserwując profile imprezy w mediach społecznościowych.

Warto dodać, że Bieg Firmowy w 2021 roku zdobył tytuł "Event roku" w kategorii CSR oraz nominację w kategorii Sport. Za organizację wydarzenia odpowiedzialna jest Fundacja Everest, natomiast realizatorem jest Compani.

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}