11. Bieg Na Szczyt Rondo 1: ruszyły zapisy na rekordową edycję imprezy

Już 18 marca miłośnicy biegania po schodach będą mogli po raz jedenasty powalczyć o zwycięstwo w Biegu Na Szczyt Rondo 1. Wciąż jeszcze są wolne miejsca na liście startowej! Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

11. Bieg Na Szczyt Rondo 1: ruszyły zapisy na rekordową edycję imprezy Sport Evolution
fot. Sport Evolution

Bieg Na Szczyt Rondo 1 można już uznać za ważną pozycję nie tylko w kalendarzu stołecznych czy krajowych wydarzeń sportowych, ale i na światowej mapie towerrunningu. W ubiegłym roku warszawski biurowiec ponownie był gospodarzem Mistrzostw Europy w Bieganiu po Schodach (wcześniej gościł tę imprezę w 2016 roku), a co roku w Rondo 1 rywalizują najlepsi biegacze po schodach na świecie.

Impreza ma rangę Towerrunning 200, dzięki której najlepsi zawodnicy premiowani są punktami do światowego rankingu Towerrunning World Association. Trasa biegu na 37. piętro wieżowca Rondo 1 (do pokonania jest jednak 38 kondygnacji, w tym piętro 5a) ma przewyższenie 142 metry i liczy sobie 836 schodów oraz 76 nawrotów. Aktualny rekord trasy wynosi 3:27 min, został ustanowiony przez najlepszego polskiego biegacza po schodach Piotra Łobodzińskiego.

"Za nami już 10 lat pięknej historii Biegu Na Szczyt Rondo 1. Tym razem powiększamy limit uczestników o dodatkowe 100 osób. Liczymy, że dzięki temu w Rondo 1 pojawi się rekordowa liczba biegaczy i biegaczek, co przełoży się na dodatkowe środki na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które niezmiennie wspieramy od pierwszej edycji biegu" – mówi Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.

Rejestracja online do startu w XI Biegu Na Szczyt Rondo 1 już się rozpoczęła - w sprzedaży dostępnych jest 600 pakietów startowych. Organizatorzy zachęcają do szybkiej rejestracji, ponieważ limit uczestników wyczerpywał się dość szybko każdego roku. Wcześniejsze dołączenie do grona uczestników wiąże się również z niższą opłatą startową. Pierwsze 200 osób zapłaci bowiem 50 zł, kolejne 200 osób – 60 zł, a ostatnie 200 pakietów startowych dostępnych będzie w cenie 70 zł.

"Liczymy na rekord frekwencji, ale równolegle wszystko wskazuje na to, że bieg w Rondo 1 ponownie będzie mógł się poszczycić bardzo wysokim poziomem sportowym –  Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy imprezy. - Wiemy, że do startu w zawodach szykują się liderzy światowego rankingu, Malezyjczyk Soh Wai Ching oraz bardzo mocny Japończyk Ryoji Watanabe. Tradycyjnie spodziewamy się też obecności najlepszych zawodniczek i zawodników z Polski i krajów europejskich".

Bieg Na Szczyt Rondo 1 ma nie tylko wymiar sportowy, ale i charytatywny. Od pierwszej edycji imprezy wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W trakcie dotychczasowych 10 edycji wydarzenia zebranych zostało ponad 270 tysięcy złotych.

Więcej informacji o wydarzeniu i formularz rejestracyjny można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów biegnaszczyt.pl.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}