15. Bieg Trzech Kopców w Krakowie: wystartowały zapisy!

10 sierpnia ruszyło przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób. Nowością jest możliwość zakupu pakietu startowego w formie vouchera - prezentu dla zawodnika.

15. Bieg Trzech Kopców w Krakowie: wystartowały zapisy! Cracovia Maraton
fot. Cracovia Maraton

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim, znane powszechnie jak Bieg Trzech Kopców, to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają podczas zawodów do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego (limit czasu: 2 godziny).

Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Zapisy do 15. Biegu Trzech Kopców

Zapisy internetowe do 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są tutaj. Nowością jest możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Szczegóły dotyczące wniesienia opłaty startowej dla innej osoby można znaleźć tutaj.

W tym roku limit startujących ustalony został na 3500 zawodników (w tym 2000 osób z zawierającym koszulkę techniczna marki ASICS pakietem startowym premium). Internetowe zgłoszenia uczestnictwa w 15. Biegu Trzech Kopców przyjmowane są do momentu, w którym wyczerpany zostanie limit startujących, jednak nie później niż do 22 września 2022 roku. W przypadku niewyczerpania limitu, będzie możliwość zapisania się do biegu w Biurze Zawodów – 30 września i 1 października.

Opłata startowa

  • 100 złotych – do 22 września - pakiet standard (bez koszulki)

  • 140 złotych – do 22 września - pakiet premium (pakiet standard + koszulka) 

  • 200 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30 września i 1 października - pakiet standard (bez koszulki), w przypadku niewyczerpania limitu startujących

  • 250 złotych – w Biurze Zawodów w dniach 30 września i 1 października - pakiet premium (pakiet standard + koszulka), w przypadku niewyczerpania limitu startujących oraz limitu pakietów premium

Nie ma możliwości dokupienia w późniejszym terminie koszulki do pakietu standard.

Rezygnacja ze startu

Do 15 września 2022 roku istnieje możliwość rezygnacji z udziału w biegu i zwrotu opłaty startowej (opłata manipulacyjna w przypadku rezygnacji wynosi 20 złotych). Miejsce na liście startowej zwolnione poprzez rezygnację zawodnika z udziału w biegu zostanie przywrócone do limitu wolnych miejsc. W przypadku rezygnacji, gdy zawodnik miał wykupiony pakiet premium, nie ma możliwości rezygnacji wyłącznie ze startu, a pozostawienia sobie przez zawodnika koszulki. W takim przypadku cały pakiet, wraz z koszulką, zostanie przywrócony do limitu wolnych miejsc.

Klasyfikacje w 15. Biegu Trzech Kopców

W 2022 roku w Biegu Trzech Kopców prowadzone będą następujące klasyfikacje:

  1. generalna kobiet i mężczyzn,
  2. w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Każdy z uczestników, który ukończy bieg w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal. Nagrody będą przyznawane w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, natomiast nie ma przewidzianych nagród w kategoriach wiekowych. Piętnasty zawodnik oraz piętnasta zawodniczka na mecie otrzymają nagrody niespodzianki.

W ramach imprezy odbędzie się również I Bieg Górski Leśników.

Więcej informacji na temat Biegu Trzech Kopców oraz jego regulamin znajdziecie na stronie biegtrzechkopcow.pl

TK

REKLAMA
}