1Mila 2022: zapisy na biegi w Warszawie i Poznaniu już otwarte!

Dwa miasta, cztery konkurencje i dobroczynność w podwójnym wymiarze! Tak zapowiadają się tegoroczne edycje 1Mili, największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Już 5 czerwca w Warszawie i 25 września w Poznaniu każdy będzie mógł sprawdzić się na bieżni! Każdy też będzie mógł pomóc. Uczestnicy, jak przed rokiem, wesprą Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym sportowcom. Dodatkowo złotówka z każdej opłaty startowej zostanie przekazana na konto PAH na wsparcie obywateli Ukrainy. Zapisy już ruszyły!

1Mila 2022: zapisy na biegi w Warszawie i Poznaniu już otwarte! sportografia.pl/1Mila
sportografia.pl/1Mila

„1Mila – mityng lekki i atletyczny” to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym! Przed nami dwie odsłony:

  • 1Mila Warszawa - 5 czerwca na stadionie AWF Warszawa
  • 1Mila Poznań - 25 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu

Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34 m) w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania, rywalizować będzie można również drużynowo w sztafetach 4 x 400 m oraz w Lekkiej Piątce - biegu na 5km, którego wyjątkowo szybka trasa wiedzie częściowo na stadionie, a częściowo po asfalcie. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100 m, 400 m i 800 m).

Lekko i atletycznie

"Hasło »mityng lekki i atletyczny« doskonale oddaje klimat tej imprezy! Jest „lekko”, piknikowo
i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa, komentarz na żywo
i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie!" – mówią zgodnie ambasadorzy 1Mili, wybitni lekkoatleci, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski.

1Mila to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne atrakcje w strefa expo, m.in. spotkania z gwiazdami i ekspertami z różnych dziedzin sportu, konkursy, strefa relaksu z leżakami i foodtruckami oraz sportowe miasteczko zabaw dla dzieci.

1MIla 2022: zapisy na biegi w Warszawie i Poznaniu już otwarte! sportografia.pl/1Mila
sportografia.pl/1Mila

Strefa pomocy

"To miał być sezon wychodzenia na prostą po okresie pandemii, ale rzeczywistość stawia przed nami kolejne wyzwania. W niepewności, z którą zmagamy się wszyscy, jedno jest dla nas jasne: my, biegacze, mamy ogromną siłę i chcemy przekuć ją w dobro. Dlatego działamy ze zdwojoną mocą i poszerzamy dobroczynny wymiar naszej imprezy – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka mityngów 1Mili. – Po pierwsze chcemy nadal rozwijać Program »Wybiegaj w Przyszłość« naszej Fundacji Zdrowy Ruch".

W ubiegłym roku, dzięki wsparciu sponsorów Fundacji oraz uczestników 1MILI, ufundowanych zostało aż osiem rocznych stypendiów dla młodych, zdolnych sportowców, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Co miesiąc organizowane są też otwarte warsztaty edukacyjne. Spotkania są transmitowane na kanale YouTube i Facebooku Fundacji Zdrowy Ruch, więc każdy może wziąć w nich udział. W tym roku ponownie będzie można wesprzeć Program „Wybiegaj w Przyszłość”. Każdy, kto zdecyduje się przekazać cegiełkę na ten cel, pobiegnie z wyjątkowym, złotym numerem startowym i otrzyma od nas dedykowany gadżet sportowy.

Druga charytatywna inicjatywa organizatora 1MILI ukierunkowana jest na pomoc obywatelom Ukrainy. "Tuż za naszymi granicami jest strefa wojny. My tworzymy strefę pomocy! 1 złoty z każdej opłaty startowej przekażemy na Polską Akcję Humanitarną, na pomoc Ukrainie. Dodatkowo zawodnicy z Ukrainy startują u nas za darmo – podkreśla Smokowska. - Serdecznie zachęcamy do startu i spróbowania swoich sił na bieżni, bo to nie tylko dobra zabawa, ale każdy start to także realna pomoc".

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1Mili odbywają się przez stronę www.1mila.pl (bezpośredni link do zapisów: zapisy.sts-timing.pl/720/strona)

AF

REKLAMA
}