1Mila w Warszawie: pobiegnij z gwiazdami sportu!

Już w pierwszą niedzielę czerwca na stadionie warszawskiej AWF odbędzie się „1Mila – mityng lekki i atletyczny”. Każdy amator biegania będzie mógł sprawdzić swoje siły na stadionowej bieżni i spotkać się z gwiazdami sportu, m.in. Joanną Jóźwik i Marcinem Lewandowskim! Zapisy trwają do 1 czerwca.

1Mila w Warszawie: pobiegnij z gwiazdami sportu! 1Mila
fot. sportografia.pl

1Mila – mityng lekki i atletyczny to jedyna taka impreza w Polsce, na której amatorzy mogą wystartować na bieżni i poczuć się jak na profesjonalnym mityngu lekkoatletycznym, dostając imienny numer startowy, będąc imiennie wyczytywanym na start i wreszcie biegnąc w blasku stadionowych jupiterów. Oprawy dopełniają komentarz sportowy Tomasza Smokowskiego na żywo i stadionowy doping.

W tym roku uczestnicy zawodów mają do wyboru aż cztery konkurencje: Lekka Piątka (bieg na 5 km), 1 mila (bieg na 1609 m w randze amatorskich mistrzostw Polski w biegu na milę), sztafety 4x400 metrów oraz bezpłatne Biegi Dzieci.

Jóźwik jako zając, Lewy na pożegnanie

Mityng 1Mili to także okazja do spotkania i pobiegania z największymi gwiazdami sportu. Na zawodach w Warszawie obecni będą wszyscy ambasadorowie imprezy: Joanna Jóźwik, Bartosz Olszewski i Marcin Lewandowski, który właśnie ogłosił zakończenie swojej zawodowej kariery sportowej.

"Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej promuje bieganie na stadionie. Jestem z 1Milą od zawsze i cieszę się, że to właśnie tu będę mógł pożegnać się ze swoimi kibicami, a może nawet razem wystartować…" – mówi Marcin Lewandowski.

"Uwielbiam klimat 1Mili! Zawodowcy mogą się uczyć od amatorów radości z uprawiania sportu! – mówi Joanna Jóźwik, polska królowa biegów średnich, aktualna wicemistrzyni Europy na 800 metrów. – I ja też zamierzam się bawić! W tym roku pobiegnę na 1Mili razem z amatorami. Wystartuję w trzech seriach jako osobista pacemakerka biegaczy. A po biegu zapraszam na lemoniadę do mojej strefy JJRun. Kto jeszcze tego nie zrobił, niech szybko się zapisuje, bo drugiej takiej okazji w tym roku nie będzie!"

1Mila w Warszawie: pobiegnij z gwiazdami sportu! 1Mila
fot. sportografia.pl

Poza ambasadorami swój udział zapowiedzieli także inni sportowcy: srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska, piłkarz Jakub Wawrzyniak i siatkarz Łukasz Kadziewicz, oraz dziennikarz Maciej Kurzajewski.

Biegnąc, możesz pomóc

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar imprezy. Przy zakupie pakietu startowego można przekazać cegiełkę na wsparcie Programu Stypendialnego „Wybiegaj w przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, pomagającemu młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

Bezpłatne atrakcje dla wszystkich!

1Mila, która odbędzie się 5 czerwca, od to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne, bezpłatne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa EXPO, a w niej m.in. wyjątkowa strefa aktywności dla dzieci przygotowana przez Fundację Pho3nix, Milowa Akademia Biegowa, czyli spotkania z gwiazdami i ekspertami, pyszna strefa Żabki, showroom Garmina z możliwością przetestowania najnowszych zegarków sportowych oraz strefa relaksu z foodtruckami
i leżakami.

Zapisy i więcej o informacji o imprezie na oficjalnej stronie 1mila.pl.

Zobacz także: Marcin Lewandowski radzi, jak pobiec 1 milę rekordowo szybko

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}