44. Maraton Warszawski i Ekiden Maraton Sztafet z nowym partnerem technologicznym

Jabra, należąca do światowej czołówki producentów sprzętu i twórców rozwiązań audio i wideo, została oficjalnym partnerem 44. Maratonu Warszawskiego i Ekiden Maratonu Sztafet oraz partnerem technologicznym obu biegów. Firma przygotowała dla zawodników i kibiców szereg atrakcji gwarantujących sportowe i muzyczne emocje. O dobrą zabawę zadba m.in. w specjalnej strefie Jabra w miasteczku maratońskim.

44. Maraton Warszawski i Ekiden Maraton Sztafet z nowym partnerem technologicznym Jabra
fot. Jabra

Już 14 maja 2022 roku w Warszawie w Parku Kępa Potocka odbędzie się Ekiden – największy w Polsce maraton sztafet, który pokonują sześcioosobowe drużyny, powracający na biegową mapę po przerwie spowodowanej pandemią, a indywidualnie z dystansem 42 195 metrów biegacze zmierzą się w stolicy 25 września na trasie 44. Maratonu Warszawskiego – największego biegu maratońskiego w Europie Środkowo-Wschodniej. Partnerem obu tych imprez została firma Jabra.

To będą prawdziwe święta sportu i aktywności, a Jabra wesprze uczestników biegów wieloma niespodziankami. Rozgrzewka w wykonaniu profesjonalnych trenerów Agaty Dąbrowskiej i Bartka Palucha, konkursy, w których do wygrania będą m.in. sportowe słuchawki Elite 4 Active i Elite 7 Active, muzyczne zabawy dla sportowców i ich rodzin w miasteczku maratońskim – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na biegaczy i kibiców.

"Jabra od lat wspiera inicjatywy sportowe oraz propaguje aktywność ruchową i dbanie o zdrowie. Współpraca z Fundacją Maraton Warszawski, organizatorem jednych z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce, pozwala nam jeszcze szerzej zaangażować się w propagowanie aktywnego stylu życia i motywowania ludzi do treningów i osiągania jeszcze lepszych rezultatów sportowych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkującymi biegaczami, czy też mamy za sobą udział w maratonach, dużym wsparciem przy przygotowaniach do startu stanowi muzyka. Nasze bezprzewodowe, douszne sportowe słuchawki z serii Elite Active są więc doskonałym towarzyszem dla tych wszystkich osób, które łączą trening z ulubionymi melodiami" – mówi Anna Kołodziejczyk, Marketing Manager, Retail & Online na region CEE w Jabra.

"Wierzymy w inspirowanie i umożliwianie każdemu wyjścia z domu i pobicia swojego najlepszego wyniku. Cieszymy się, że możemy dołączyć do artnerów 44. Maratonu Warszawskiego i Ekidenu Maratonu Sztafet, biegów z tak długimi tradycjami, i jeszcze bardziej wzmocnić naszą markę jako lidera w dziedzinie sportowych rozwiązań audio" - dodaje Anna Kołodziejczyk.

Jabra, w ramach współpracy z Fundacją Maraton Warszawski, jako partner technologiczny obu biegów zadba o jak najlepsze przygotowanie biegaczy, oferując im możliwość treningów przy wsparciu wysokiej klasy bezprzewodowych słuchawek dousznych przeznaczonych dla osób uprawiających sport – Elite 7 Active i Elite 4 Active.

44. Maraton Warszawski i Ekiden Maraton Sztafet z nowym partnerem technologicznym Jabra
fot. Jabra

Jednym z najważniejszych celów na etapie projektowania tych słuchawek dousznych true wireless było stworzenie idealnego dopasowania do ucha użytkownika - tak aby każdy miał pewność, że wkładki pozostaną na swoim miejscu nawet podczas intensywnego treningu. Aby stworzyć najbardziej optymalny kształt, Jabra wykonała tysiące pomiarów i skanów małżowiny usznej. Słuchawki są wodoodporne, odporne na pot, odporne na najbardziej intensywny trening. To idealny partner, niezależnie od tego, czy biegamy w mieście, podczas deszczu, po malowniczych piaszczystych drogach, czy jeździmy rowerem wysoko w górach, bądź też po prostu ćwiczymy na siłowni lub w domowym zaciszu. Czyste, energetyczne i personalizowane brzmienie, stanowi doskonałe wsparcie podczas aktywności fizycznej. Prosta obsługa, łatwe i szybkie parowanie, funkcja aktywnej redukcji szumów (ANC), podsłuchiwania otoczenia (HearThrough), wytrzymała bateria oraz szereg zaawansowanych funkcji pozwalają cieszyć się motywującą muzyką w każdej sytuacji, także podczas krótkiego biegania, spacerów czy maratońskich zmagań.

"Bieganie to sport indywidualny, ale najwięcej radości czerpiemy, uprawiając go w gronie podobnie zakręconych co my. Cieszymy się na współpracę z marką Jabra, bo czujemy, że łączą nas wspólne wartości i miłość do propagowania aktywności ruchowej wśród jak najszerszego grona ludzi. Odpowiedni towarzysz treningów pomoże pokonać chwile słabości. Obecnie dużą popularnością wśród biegaczy cieszą się playlisty, podcasty i audiobooki słuchane w trakcie przygotowań do startów w naszych biegach. Jabra, dzięki swoim produktom, idealnie wpisuje się w ten trend, a zaproponowane przez nią aktywności, będą świetnym uzupełnieniem naszego biegowego święta w trakcie Ekidenu i Maratonu Warszawskiego" – powiedział Marek Tronina, szef Fundacji Maraton Warszawski.

Już w sobotę, 14 maja, wystartuje Ekiden Maraton Sztafet. To doskonała okazja na połączenie sił z przyjaciółmi i wspólne pokonanie dystansu maratońskiego. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni po 10 km, a trzej kolejni po 5 km. W tym roku bieg odbędzie się w dwóch turach – porannej (start o godz. 9.00) oraz popołudniowej (start o godz. 14.00).

Przed każdą turą rozgrzewkę powered by Jabra poprowadzą profesjonalni trenerzy Agata Dąbrowska i Bartek Paluch. Jabra przygotowała też atrakcje dla najmłodszych w specjalnej strefie w miasteczku maratońskim. Biegacze i kibice będą mogli też wziąć udział w konkursie #WyzwanieJabraEkiden, w którym zadaniem będzie pokazanie swojej pozytywnej energii – jak się biega, jak kibicuje. Nagrodą będą m.in. słuchawki Elite Active, kody Empik Go i sportowe gadżety.

Każdy może jeszcze wziąć udział w tych zawodach. Zapisy trwają na stronie rejestracja.maratonwarszawski.com/pl

MW

Zobacz również:
REKLAMA
}