Ponad 5,5 tys. biegaczy w każdym wieku stanęło w sobotni poranek, 24 września, na liniach startowych 6. PKO Biegu Charytatywnego na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach całej Polski. Biegacze rywalizowali w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.
W biegu głównym udział wzięło 589 pięcioosobowych sztafet, czyli blisko 3 tys. osób. Ich zadaniem było pokonać jak największą liczbę okrążeń stadionów w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny miał do pokonania co najmniej jedno okrążenie. Zawodnicy wybiegali razem 21136 okrążeń, czyli prawie 8,5 tys. kilometrów.
Najwięcej drużyn zgłosiło się na start w Katowicach – aż 95. Biegacze w stolicy Górnego Śląska przebiegli prawie 3,5 tys. okrążeń. Najlepszą drużyną w całej Polsce okazał się natomiast Stalowowolski Klub Biegacza ze Stalowej Woli - jego członkowie pokonali aż 55 okrążeń.
"6. PKO Bieg Charytatywny to bieg, który pokazał, że tysiące serc mogą biec dla jednej wspaniałej inicjatywy nie oczekując niczego w zamian. Cieszę się, że mogłam być w tym dniu na stadionie w Stalowej Woli, obserwować radość biegaczy z pokonania każdego okrążenia i być częścią tego wspaniałego wydarzenia" - powiedziała Sofia Ennaoui, ambasadorka PKO Biegajmy Razem.
W PKO Biegu Charytatywnym Młodych wystartowało z kolei blisko 2,5 tys. dzieci do 13. roku życia, które pokonywały – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.
Ponad 2 mln złotych na wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej
Celem tegorocznego 6. PKO Biegu Charytatywnego jest wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na ten cel ponad 2 mln złotych. Pomoc otrzymają m.in. domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze, gdzie zapotrzebowanie na opiekę psychologiczną jest szczególnie wysokie. Będzie to m.in. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.