6. PKO Bieg Charytatywny: prawie 5,5 tys. biegaczy i ponad 21 tys. okrążeń

Prawie 5,5 tys. młodszych i starszych biegaczy wzięło udział w zorganizowanym na stadionach 12 polskich miast 6. PKO Biegu Charytatywnym. Łącznie przebiegli ponad 21 tys. okrążeń, czyli blisko 8,5 tys. kilometrów. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże ponad 2 mln zł na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.

6. PKO Bieg Charytatywny: prawie 5,5 tys. biegaczy i ponad 21 tys. okrążeń PKO BP Bieg Charytatywny
fot. PKO BP Bieg Charytatywny

Ponad 5,5 tys. biegaczy w każdym wieku stanęło w sobotni poranek, 24 września, na liniach startowych 6. PKO Biegu Charytatywnego na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach całej Polski. Biegacze rywalizowali w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.

 

W biegu głównym udział wzięło 589 pięcioosobowych sztafet, czyli blisko 3 tys. osób. Ich zadaniem było pokonać jak największą liczbę okrążeń stadionów w ciągu godziny. Każdy z członków drużyny miał do pokonania co najmniej jedno okrążenie. Zawodnicy wybiegali razem 21136 okrążeń, czyli prawie 8,5 tys. kilometrów.

Najwięcej drużyn zgłosiło się na start w Katowicach – aż 95. Biegacze w stolicy Górnego Śląska przebiegli prawie 3,5 tys. okrążeń. Najlepszą drużyną w całej Polsce okazał się natomiast Stalowowolski Klub Biegacza ze Stalowej Woli - jego członkowie pokonali aż 55 okrążeń.

"6. PKO Bieg Charytatywny to bieg, który pokazał, że tysiące serc mogą biec dla jednej wspaniałej inicjatywy nie oczekując niczego w zamian. Cieszę się, że mogłam być w tym dniu na stadionie w Stalowej Woli, obserwować radość biegaczy z pokonania każdego okrążenia i być częścią tego wspaniałego wydarzenia" - powiedziała Sofia Ennaoui, ambasadorka PKO Biegajmy Razem.

W PKO Biegu Charytatywnym Młodych wystartowało z kolei blisko 2,5 tys. dzieci do 13. roku życia, które pokonywały – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

Ponad 2 mln złotych na wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej

Celem tegorocznego 6. PKO Biegu Charytatywnego jest wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na ten cel ponad 2 mln złotych. Pomoc otrzymają m.in. domy dziecka i placówki opiekuńczo-wychowawcze, gdzie zapotrzebowanie na opiekę psychologiczną jest szczególnie wysokie. Będzie to m.in. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

6. PKO Bieg Charytatywny: prawie 5,5 tys. biegaczy i ponad 21 tys. okrążeń PKO BP Bieg Charytatywny
fot. PKO BP Bieg Charytatywny

Udział w pomocy charytatywnej mieli również kibice. Najbardziej zaangażowana grupa na każdym stadionie, otrzymała możliwość wsparcia dodatkowego, wybranego przez siebie celu charytatywnego, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże 10 tys. zł. Na zakończenie wydarzenia w każdej z lokalizacji odbyła się tzw. wspólna runda honorowa. Udział w niej wzięli biegacze, kibice, ambasadorowie oraz wszystkie osoby zaangażowane w organizację wydarzenia.

"Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom 6. PKO Biegu Charytatywnego. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu będziemy mogli pomóc wielu dzieciakom, które w trudnym dla siebie czasie potrzebują wsparcia psychologicznego" - powiedziała Aleksandra Mazur, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Bieganiem z ambasadorami 6. PKO Biegu Charytatywnego

W każdej z tegorocznych lokalizacji 6. PKO Biegu Charytatywnego biegaczy wspierali Ambasadorowie Programu PKO Biegajmy Razem. Wśród nich utytułowane polskie lekkoatletki: Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui.

"Wielkie ukłony dla wszystkich uczestników i organizatorów 6. PKO Biegu Charytatywnego. To dla mnie wielki zaszczyt, że mogłam być ambasadorką tego wydarzenia i kibicować uczestnikom biegu w Ostródzie. Bliski jest mi los i zdrowie najmłodszych – tym bardziej cieszę się, że w tym roku głównym celem było wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Nie ma nic piękniejszego od biegania, które niesie pomoc" – powiedziała Joanna Jóźwik, brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów.

O Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem”, który łączy popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać także na stronach pkobiegcharytatywny.pl i bankomania.pkobp.pl oraz na społecznościowych profilach fb.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem, instagram.com/pkobiegajmyrazem oraz twitter.com/biegajmy_razem.

BP

REKLAMA
}