8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wraca na biegową mapę Polski

Już 18 czerwca po dwóch latach przerwy spowodowanej z pandemią 12-tysięczny tłum biegaczy z kilkudziesięciu krajów świata ruszy na malowniczą trasę 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu. Zobacz, którędy poprowadzono trasę tegorocznej edycji biegu oraz jakie atrakcje i ułatwienia przewidziano dla jego uczestników.

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wraca na biegową mapę Polski Maraton Wrocław
fot. Maraton Wrocław

"Przygotowana trasa oferuje niesamowite i mamy nadzieje na długo zapadające w pamięć atrakcje. Szczególnie polecamy fragment biegu, który po raz pierwszy poprowadzi biegaczy przez sam środek zabytkowej i unikatowej na skalę światową Hali Stulecia, dalej historyczną Pergolą tuż obok największej w Polsce multimedialnej fontanny, której pokaz może kosztować niejednego biegacza utratę szansy na życiówkę" - informują, a jednocześnie ostrzegają organizatorzy.

Wiele osób zwolni także przy niezwykłych iluminacjach największych zabytków na trasie. Pamiątkowa fotka przy pięknie rozświetlonym Moście Grunwaldzkim może być jednym z cenniejszych trofeów wrocławskiego biegu. Do szybszego przebierania nogami powinna z kolei zmotywować biegaczy muzyka. "W tej edycji postawiliśmy na ostrą muzykę rockową, która energicznymi gitarowymi riffami i szybką perkusją powinna napędzać 12 tysięczny tłum pokonujący dystans 21,0975 km" - wyjaśniają organizatorzy.

Nie tylko muzyka będzie nieść biegaczy, tradycją jest już, że liczne rzesze wrocławian chętnie i pomysłowo dopingują nocne bieganie po Wrocławiu. "Liczymy, że i tym razem będzie podobnie - mówią organizatorzy. - Emocję nie kończą się na trasie. Wbiegającym na metę dumnie na piersi zawiśnie nietypowy medal. Nietypowy, bo świecący w ciemnościach. Mamy nadzieję, że będzie ozdoba niejednej kolekcji"

Przy organizacji jednej z największych imprez biegowych w Polsce nie zapomniano o ekologii. "Zadbaliśmy o odpowiednie papierowe kubeczki, więc śmiało możecie po nie sięgać, ile razy tylko chcecie. Pragnienie ugasicie wrocławską kranówką, którą dostarczy MPWiK. Zastosowanie kodów QR w znacznym stopniu ograniczyło zużycie papieru. Specjalny kod QR znajdzie się również na każdym numerze startowym dla wszystkich chcących wesprzeć pomoc dla Ukrainy" - wyliczają organizatorzy.

Numer startowy i koszulkę będzie można odebrać 17 i 18 czerwca w godzinach 9:00 – 22:00. Warto dodać, że każdy posiadacz numeru startowego może w tych dniach poruszać się komunikacją miejską za darmo. Biletem będzie numer startowy.

"Jeśli dystans półmaratonu to dla Was zbyt dużo albo chcielibyście zarazić biegową pasją wasze dzieci, to zapraszamy do udziału w biegu towarzyszącym. Na PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego każdy jest zwycięzcą, pokonując dystans 1,4 km, świetnie się bawiąc i oczywiście otrzymując, być może swój pierwszy medal na mecie" - dodają organizatorzy.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny wystartuje o godzinie 19:00, natomiast uczestnicy 8. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego o godzinie 21:30.

Więcej informacji na oficjalnej stronie PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz na fanpage'u Wrocław Maratonu.

WP

Zobacz również:
REKLAMA
}