ASICS Gel-Nimbus 25: najwyższy komfort potwierdzony badaniami

ASICS wprowadza na rynek kolejną odsłonę kultowych butów do biegania. Gel-Nimbus 25 nie jest jednak wyłącznie odświeżeniem poprzedniego modelu, ale zupełnie nowym konceptem, w centrum którego znajduje się komfort. W niezależnym teście przeprowadzonym przez The Biomechanics Lab na południu Australii najnowsza edycja Nimbusów została uznana przez biegaczy za numer 1 pod względem wygody.

ASICS Gel-Nimbus 25: najwyższy komfort potwierdzony badaniami ASICS
fot. ASICS

Jak zapewnia producent, buty oferują jeszcze lepszą amortyzację i bardziej miękkie lądowanie z zachowaniem maksymalnego komfortu podczas biegu. Model wykorzystuje najnowszą technologię, PureGEL, która odpowiada za amortyzację podczas lądowania. Nie jest ona widoczna z zewnątrz, natomiast została strategicznie zintegrowana z podeszwą środkową, aby zapewnić płynniejsze przejścia z każdym kolejnym krokiem.

Buty zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniały większy komfort pod stopami. Zostały wyposażone w zupełnie nową, lekką i energiczną technologię FF Blast Plus Eco, zawierającą o 20% więcej pianki w porównaniu z poprzednikami. Samą piankę wykonano natomiast w co najmniej 20% z materiałów pochodzących z recyklingu. Oddychająca oraz elastyczna konstrukcja dzianinowa języka i kołnierza zapewnia lepsze dopasowanie, dzięki czemu but jest niczym przedłużenie stopy, które sprawia, że bieg jest wygodny oraz płynny.

ASICS Gel-Nimbus 25: najwyższy komfort potwierdzony badaniami ASICS
fot. ASICS

"Zgodnie z naszą filozofią projektowania, nasze produkty przed każdą premierą są testowane przez sportowców oraz poddawane badaniom biomechanicznym, aby finalne uzyskać korzystny efekt zarówno dla ciała, jak i umysłu – powiedziała Laura Bolgen, Senior Manager Product Line w ASICS. - Pracując nad modelem Gel-Nimbus 25, poprzeczkę zawiesiliśmy sobie bardzo wysoko. Wiedzieliśmy, że nasz ambitny cel, czyli stworzenie najwygodniejszego buta do biegania, będzie wymagać jeszcze więcej prac projektowych i rozwojowych, a także wewnętrznych oraz zewnętrznych testów czy weryfikacji konsumenckiej. Jako zespół, jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co udało nam się osiągnąć przez ponad 18 ostatnich miesięcy. Mamy nadzieję, że każdy biegacz poczuje w tych butach różnicę".

Niezależny test komfortu

ASICS zlecił dr Chrisowi Bishopowi z The Biomechanics Lab w południowej Australii zaprojektowanie i przeprowadzenie niezależnych badań porównujących komfort nowego modelu z trzema wiodącymi butami konkurencji oraz jego poprzednikiem, Gel-Nimbus 24. Badanie, które trwało osiem tygodni, objęło 100 biegaczy – 48 kobiet i 52 mężczyzn. Uczestnicy biegali we wszystkich pięciu parach butów, które były kompletnie nierozpoznawalne.

ASICS Gel-Nimbus 25: najwyższy komfort potwierdzony badaniami ASICS
fot. ASICS

Wykonując wiele zróżnicowanych ćwiczeń biegowych, testerzy zostali finalnie poproszeni o ocenę komfortu każdego modelu w oparciu o różne kryteria, jak na przykład amortyzacja pięty, przedniej części stopy, stabilność obuwia czy elastyczność przedniej części stopy. Badacze przeprowadzili niezależną analizę statystyczną wyników przy użyciu trzech różnych modeli pomiarowych. Gel-Nimbus 25 został oceniony najlepiej spośród wszystkich testowanych butów biegowych.

"Komfort jest kwestią percepcji, która nie jest ani zmienna, ani taka sama dla każdej osoby. Wyniki naszego badania były jednak jednoznaczne. ASICS Gel-Nimbus 25 statystycznie został najwygodniejszym testowanym butem" – stwierdził dr Chris Bishop, pediatra i adiunkt na Uniwersytecie Południowej Australii oraz współpracownik The Biomechanics Lab.

Buty ASICS Gel-Nimbus 25, w wersji damskiej i męskiej, będą dostępne w sprzedaży od 1 lutego na ASICS.com, SklepBiegacza.pl, Eobuwie.pl i ButyJana.pl.

AS

REKLAMA
}