Audycja "Przy kawie o transplantologii" na żywo już jutro!

Zanim uczestnicy 21. Biegu po Nowe Życie wyruszą w sobotę, 10 września, na trasę marszu nordic walking przy Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, o transplantologii podczas serii rozmów transmitowanych online dyskutować będą wybitne osobistości tej dziedziny medycyny oraz dawcy i biorcy organów. Początek audycji już w piątek, 9 września, o godz. 16:00.

Audycja Bieg po Nowe Życie
fot. Bieg po Nowe Życie

"Przy kawie o transplantologii" to cykl wywiadów na żywo z osobowościami polskiej medycyny transplantacyjnej oraz osobami po przeszczepieniu - dawcami rodzinnymi i biorcami. W przeddzień 21. Biegu po Nowe Życie zapraszamy na spotkanie z ludźmi, którzy odpowiedzą na pytania o teraźniejszość i przyszłość transplantacji narządów w Polsce zwracając szczególną uwagę na problemy żywego dawstwa. W części audycji poruszymy także tematy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

W studiu telewizyjnym, które rozpocznie się o w piątek, 9 września, o 16:00 pojawi się w ciągu ponad 3 godzin audycji ponad 20 gości, w tym między innymi prof. Alicja Dębska-Ślizień, prezes Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, ordynator Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK Gdańsk, prof. Roman Danielewicz, przewodniczący Polskiej Rady Transplantacyjnej, Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM, prof. Robert Król, kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SPSK im. A. Mielęckiego ŚUM w Katowicach, prof. Zbigniew Włodarczyk, dziekan Wydziału Lekarskiego UMK w Bydgoszczy, kierownik Kliniki Transplantologii i Chirurgii Ogólnej, Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy, Magdalena Kramska, naczelnik Wydziału Transplantologii i Krwiolecznictwa Departamentu Oceny Inwestycji Ministerstwa Zdrowia, oraz prof. Wojciech Lisik, prorektor ds. klinicznych i Inwestycji WUM, zastępca kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM.

Piątkową transmisję audycji "Przy kawie o transplantologii" będziecie mogli obejrzeć tutaj:


Zobacz także:
 Bieg po Nowe Życie znów w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

REKLAMA
}