Bieg "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie" już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, 19 czerwca, podczas biegu "Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. około południa przy moście na rzece Wildze zbierze się grono biegaczy i biegaczek, którzy będą mieli do pokonania 2, 5 lub 10 km. Bieg jest częścią ogólnopolskiej kampanii Avon Kontra Przemoc, a część dochodu z niego zostanie przekazana „Niebieskiej Linii”, niosącej pomoc ofiarom przemocy.

Bieg mat. prasowe
fot Avon kontra Przemoc/Truchtacz.pl

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl; w tym roku jest jednym z kluczowych elementów obchodów tegorocznych Dni Garwolina.  Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych.

"Widzimy, że z dnia na dzień przybywa osób, które zapisały się na nasz bieg, ale chcemy, żeby było nas jak najwięcej, dlatego stale gorąco zachęcamy biegaczy z całej Polski, a zwłaszcza z powiatu garwolińskiego do tego, by dołączyli do nas już w najbliższą niedzielę – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. - Jestem przekonany, że udział w tym wydarzeniu przyniesie nam wszystkim wiele radości – zarówno z długo wyczekiwanego spotkania po pandemicznej przerwie, jak i podjęcia wspólnego wysiłku w niesienie pomocy osobom doświadczającym przemocy. Im więcej nas będzie, tym skuteczniejsze będzie nasze wsparcie".

Sponsorem garwolińskiego biegu jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska i jest on częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

"Osoby doświadczające przemocy często boją się lub wstydzą opowiadać o swoim problemie, dlatego potrafią funkcjonować w relacjach przemocowych przez długi czas. Mówiąc głośno o zjawisku przemocy i biegnąc razem dla takich osób, chcemy pokazać im, że nie są same – jesteśmy z nimi, zachęcamy do sięgania po profesjonalną pomoc i okazujemy realne wsparcie. Niech 19 czerwca będzie nas w Garwolinie jak najwięcej" – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Zapisy na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” wciąż są otwarte - w dniu zawodów można zarejestrować się i nabyć pakiet startowy już na miejscu. Każdy uczestnik otrzyma przypinkę w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc tę ozdobę, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy. Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany „Niebieskiej Linii”, będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Start i meta będą się znajdowały na moście na rzece Wildze w centrum Garwolina. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kościuszki,  Senatorską, Sienkiewicza, następnie Aleją Legionów, a potem ulicami: Lubelską, Lelewela, Warszawską (Sulbiny). W godzinach 11:00-13:30 zamknięta będzie cała trasa biegu, a w godzinach 10:00-14:30 wyłączony będzie odcinek Alei Legionów od ul. Targowej do dworca PKS.

"Zapraszamy na trasę wszystkich, którzy nie biegną. Kibicujcie! To bardzo pomaga biegaczom. Zawodnicy, którzy startują w Garwolinie od lat, zawsze podkreślają, że takiego dopingu jak u nas trudno szukać gdzieś indziej" – podkreśla Michał Kopik, dyrektor biegu.

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}