Jerzy Górski gościem specjalnym Ironman Poland w Warszawie

Niedzielne zawody Ironman Poland to najważniejsze święto dla pasjonatów triathlonu. Dla wielu z nich ikoną jest Jerzy Górski, mistrz świata w podwójnym Ironmanie, który w latach 90. zdobył złoto na zawodach w USA. Już 11 i 12 czerwca będzie można go spotkać w Multimedialnym Parku Fontann, w strefie EXPO warszawskiej edycji zmagań.

Jerzy Górski gościem specjalnym Ironman Poland w Warszawie true
fot. true

Triathlon z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze fanów w Polsce i za granicą. Dla rodaków niekwestionowaną legendą tego sportu jest Jerzy Górski – mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990 r. w Huntsville, któremu aktywność fizyczna pomogła odbić się od narkotykowego dna. Najbliższy weekend to świetna okazja do spotkania z Jerzym Górskim, który będzie zagrzewać do walki uczestników Ironman Poland w Warszawie.

"Rywalizacja w triathlonie to coś więcej niż walka o podium – to zmierzenie się z samym sobą, swoimi ograniczeniami. Cieszę się, że mogę być częścią wydarzenia inaugurującego tegoroczny cykl startów w Polsce, choć nie z perspektywy zawodnika, tylko kibica. Wiem, jak ciężkie bywa przygotowanie do zawodów, ale też jak wspaniałe uczucie wolności daje sport, dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych do rozmowy i wymiany doświadczeń" – zachęca Jerzy Górski.

Porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie czy po prostu przybić piątkę z legendą triathlonu będzie można 11 i 12 czerwca od godziny 10:00 w strefie EXPO w Stacji True Regeneracji. To doskonała okazja do spotkania z człowiekiem-legendą, o którym powiedzieć “inspirujący” to mało. W 1969 roku jako 15-latek po raz pierwszy sięgnął po narkotyki i tkwił w uzależnieniu przez kolejne 14 lat. Wycieńczony fizycznie i psychicznie trafił do Monaru, gdzie leczył się 2 lata i rozpoczął przygodę z triathlonem. Intensywne treningi przez 6 lat zaowocowały rekordem świata i wygraną zawodów Double Ironman w Huntsville w Alabamie. Jego niesamowitą historię opisaliśmy w artykule Jerzy Górski: od ćpuna na dnie do mistrza świata, a reżyser Łukasz Palkowski przedstawił w filmie "Najlepszy", inspirującym do przełamywania własnych słabości i pracy nad sobą.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w najbliższy weekend Stacji True Regeneracji w strefie EXPO, w Multimedialnym Parku Fontann, której inicjatorem jest true men skin care, polska marka zaawansowanych kosmetyków dla mężczyzn, stworzona przez triathlonistę Macieja Adamaszka, która jest oficjalnym partnerem Ironman Poland. Oprócz okazji do spotkania Jerzego Górskiego marka przygotowała dla odwiedzających darmowe atrakcje, takie jak relaksujące masaże, możliwość przetestowania produktów, a także konkursy z nagrodami.

Czerwcowe zawody w Warszawie rozpoczynają tegoroczne wyścigi pod szyldem Ironman Poland. Uczestników, którzy w niedzielę w stolicy wystartują na dystansie 70.3, czeka 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. W ramach triathlonu odbędzie się też nieco krótsza rywalizacja 5150, gdzie do pokonania jest 1,5 km pływania, 40 km na rowerze oraz 10 km biegu. Kolejne wydarzenia odbędą się 7 sierpnia w Gdyni oraz 4 września w Poznaniu.

AA

REKLAMA
}