Już jutro Suunto Commuting Day, by zmniejszyć emisję CO2

Aby zmotywować ludzi do biegania i jeżdżenia rowerem do pracy, co pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla, fińska firma Suunto z radością ogłasza inauguracyjny Suunto Commuting Day, który odbędzie się w czwartek, 22 września.

Już jutro Suunto Commuting Day, by zmniejszyć emisję CO2 Suunto
fot. Suunto

Co zrobić, by wziąć udział?

Wystarczy, że zarejestrujesz trasę do pracy za pomocą zegarka Suunto lub kompatybilnego z Suunto licznika rowerowego Hammerhead i oznaczysz tą aktywność jako dojazd w aplikacji Suunto. Po całej akcji pokażemy, o ile udało się zredukować emisję CO2, dzięki naszej społeczności.

Nie musisz mieć zegarka Suunto ani licznika Hammerhead, aby zacząć śledzić swoje dojazdy - możesz również korzystać z aplikacji Suunto i śledzić je za darmo. Aplikację Suunto na iOS można pobrać tutaj, a na Androida tutaj.

Aby rozpocząć śledzenie, nie musisz robić więcej oprócz jeżdżenia, biegania lub chodzenia z punktu A do punktu B i zapisywania swojej aktywności. Przy pierwszym śledzeniu aktywności związanej z dojazdami zostaniesz zapytany, czy chcesz aktywować automatyczne oznaczanie tagiem „dojazdy”. Aplikacja Suunto może automatycznie oznaczać podróże w jedną stronę, które rozpoczynają się i kończą w odległości co najmniej 500 metrów (0,3 mili) jako dojazdy. 

Zmniejszona emisja CO2 dla pojedynczej aktywności zostanie pokazana w podsumowaniu treningu, a nowy widżet dojazdów na stronie głównej aplikacji pokaże miesięczną sumę  zaoszczędzonego CO2.

Promowanie zrównoważonych wyborów

Promowanie zrównoważonych, codziennych wyborów jest częścią zobowiązania firmy Suunto do bycia bardziej odpowiedzialną firmą. Obecnie ponad 90% produktów Suunto jest wytwarzanych w zakładzie w Vantaa w Finlandii. Od 2021 r. jej siedziba główna oraz fabryka korzystają w 100% z energii odnawialnej. Aby wszystko było przejrzyste, niedawno został opublikowany pierwszy roczny raport na temat zrównoważonego rozwoju, który można przeczytać tutaj.

"Podejście Suunto do zrównoważonego rozwoju polega również na zwiększeniu pozytywnych efektów, a nie tylko na zmniejszeniu negatywnych. Nazywa się je odpowiednio naszym odciskiem dłoni i odciskiem stopy. Dążymy do tego, aby  postępować ostrożnie i być źródłem dobra – mówi brand manager Ang Laiho. - Wierzymy w siłę wspólnoty. Razem możemy wpływać na zmianę, zabierając głos w podejmowaniu prawdziwych działań. Nasi ambasadorzy i nasza społeczność dbają o to tak samo, jak my".

Suunto wspiera w przygodzie i ekologii

Suunto to fińska marka z 86-letnią historią, produkująca zegarki sportowe GPS i narzędzia, które wspierają użytkowników podczas przeżywania przygód i eksplorowania terenów. Równocześnie Suunto stara się wspierać swoją społeczność, dając rozwiązania, pomagające w codziennym życiu.

Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju, firma Suunto dała swoim użytkownikom takie możliwości, jak śledzenie dojazdów napędzanych siłą człowieka, a także – jako dodatkową motywację – możliwość zobrazowania, ile emisji CO2 jest w stanie zredukować, dzięki wybraniu np. dojazdu rowerem w porównaniu z  pojazdem napędzanym paliwem kopalnym, na tym samym dystansie.

AF

REKLAMA
}