Lekkość, sprężystość i energia: premiera ASICS Novablast 3

Marka ASICS wprowadziła na rynek nowe buty do biegania – Novablast 3. Łącząc geometryczny wzór origami z najnowszą technologią piankową, trzecia generacja uniwersalnego modelu amortyzującego zapewnia podczas biegu sprężystość, dynamikę, lekkość oraz energię.

Lekkość, spreżystość i energia: premiera ASICS Novablast 3 ASICS
ASICS Novablast 3 (fot. ASICS)

Największą technologiczną innowacją, w porównaniu do poprzedniej wersji, jest wykorzystanie w podeszwie środkowej autorskiej pianki FF Blast Plus. Dzięki dodatkowemu milimetrowi w pięcie i przedniej części stopy, nowy materiał amortyzujący ma gwarantować biegaczom maksymalną sprężystość i bardziej energiczne odbicie na każdym kroku. Ponadto Novablast 3 jest o około 22 gramy lżejszy od swojego poprzednika.

Dla poprawy wygody i dopasowania buta w języku znalazła zastosowanie konstrukcja skrzydeł – ASICS’ Notch Tongue Construction. Napięcie na cholewce stabilizuje stopę dla równomiernego rozłożenia potencjalnych punktów nacisku oraz zmniejszenia ruchu języka. Pięta została dodatkowo wzmocniona za pomocą bardziej wspierającej konstrukcji, odpowiedzialnej za jeszcze większą kontrolę podczas biegu.

"Cały nasz zespół jest bardzo podekscytowany premierą modelu Novablast 3. Dzięki ewolucji wzornictwa i zaawansowanej technologii, nowa generacja popularnych biegówek gwarantuje jeszcze lepsze wrażenia z biegania. Naszą misją jest wsparcie wszystkich entuzjastów zdrowego stylu życia w doświadczaniu mocy sportu zarówno na ciele, jak i umyśle – powiedział Hisanori Fujita, kierownik działu obuwia sportowego w ASICS. - Buty Novablast 3 są lekkie, amortyzujące i sprężyste, stanowiąc prawdziwą motywację dla skutecznej implementacji naszej filozofii założycielskiej - »w zdrowym ciele, zdrowy duch«".

W nowej edycji wzięto również pod uwagę względy ekologiczne. Główna część cholewki została wykonana w co najmniej 75% z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwala zmniejszyć emisję ilość odpadów i emisji dwutlenku węgla. Wkładkę z kolei wyprodukowano z wykorzystaniem specjalnej metody barwienia w roztworze, która zmniejsza zużycie wody o ok. 33% i emisję dwutlenku węgla o ok. 45% w porównaniu z typowymi technologiami barwienia.

Model Novablast 3 jest dostępny w damskiej i męskiej wersji od 1 września na asics.com, eobuwie.pl, butyjana.pl i sklepbiegacza.pl.

AN

Zobacz również:
REKLAMA
}