Morze, plaża i przeszkody: Runmageddon Gdynia już w ten weekend!

Od Potoku Kolibkowskiego po sopocką plażę - to tutaj w nadchodzący weekend (11-12 czerwca) rozegra się akcja Runmageddonu Gdynia. Dwa dni pełne przygód i przeszkód dostarczą mieszkańcom Pomorza i przyjezdnym z całej Polski wspaniałych wrażeń o smaku soli i piasku. Tegoroczna morska edycja będzie otwarta dla każdego, kto chce wystartować i zobaczyć tę fantastyczną imprezę. Pokonujących przeszkody będzie można spotkać na plaży, w Parku Kolibki, ale także w Miasteczku Kibica - miejscu idealnym na sobotni lub niedzielny piknik z rodziną. 

Morze, plaża i przeszkody: Runmageddon Gdynia już w ten weekend! Runmageddon
fot. Runmageddon

Jeszcze przed wybuchem pandemii Runmageddon przyzwyczaił nas do spektakularnych wydarzeń, podczas których tysiące startujących mierzy się z przeszkodami na pełnych niespodzianek trasach. Dostarczał on emocji zarówno zawodnikom, jak i widzom, którzy ujęci atmosferą eventu, decydowali się spontanicznie na start. W tym roku będzie tak samo. Organizator zachęca do wzięcia udziału w dniach 11-12 czerwca dorosłych, dzieci, młodzież i całe rodziny.

„Zapowiada się piękny i pełen endorfin i adrenaliny weekend. Start w naszym wydarzeniu potwierdziło już 7500 uczestników, co oznacza, że wracamy do formy sprzed pandemii. Polacy chcą startować w Runmageddonie i to nas cieszy. Nasze eventy robimy dla ludzi, którzy marzą o przygodzie, dobrej zabawie a także sportowej rywalizacji. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego zapraszamy i do zobaczenia w Parku Kolibki w weekend” - mówi Maciej Baranowski, dyrektor eventu.

Jakie przeszkody?

Ekipa organizatora już od początku tygodnia stawia zaskakujące utrudnienia na wytyczonych trasach. Przygotowuje wszystko, by w sobotę o poranku pierwsi zawodnicy mogli wystartować i zmierzyć się z przeszkodami niespodziankami. W tym roku wśród przeszkód będzie można zobaczyć i “poczuć”: Lodową a dokładnie jej lodowatą wodę; Porodówkę i ocierającą ciało gumę opon; zgrzyt uchwytów słynnych konstrukcji Runmageddonu: Multiringu, Zemsty Pszczelarza; Ścianki w morzu z ich wyrazistym, słonym smakiem morskiej wody; Piasek, jaki wdzierać się będzie przy czołganiu pod zasiekami.

Dzieci będą miały okazję bawić się, pokonując doły wykopane na plaży, nici pajęczyny o zgrabnej nazwie Wdowa, zasieki, pętlę z workiem, czy dywan z opon. Zespoły rodzinne otrzymają także iście przygodowe zadanie, które polegać będzie wspólnym pokonywaniu przeszkód zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 

Co w planie?

Runmageddon Gdynia trwać będzie przez dwa dni od rana do nocy. Sobota rozpocznie się formułą Rekrut (6 km i 30 przeszkód). Następnie w jego trakcie startować będą uczestnicy Intro (3 km, 15 przeszkód), ale także mali Runmageddończycy w formule Kids i ci starsi w Juniorze. Pierwszy dzień zakończy Nocny Rekrut, czyli świetna okazja, by pokonać fantazyjne trasy po ciemku.

Niedziela należeć będzie do startujących w formule Classic (12 km, 50 przeszkód) oraz dzieci i całych rodzin. Najmłodsi będą mogli także i tego dnia powalczyć w formule Kids, a zespoły rodzinne spróbują razem pokonać pełne niespodzianek trasę Runmageddonu Family.  

Medale i statuetki 

Startując w formułach Rekrut Dzienny i Nocny, Classic, Kids, Junior lub Family uczestnicy otrzymują prawdziwe blachy chwały. Osoby, które przebiegły w tym roku już trzy formuły Runmageddonu: Rekrut, Classic i Hardcore, będą mogły podczas gdyńskiego eventu odebrać zasłużoną statuetkę Weterana. Jest więc o co walczyć. Runmageddon gwarantuje nie tylko przygodę, ale także i pamiątkowe medale i zdjęcia.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia

11.06.2022, sobota

 • Rekrut Elite – 7:30, 7:40, 7:50, 8:00
 • Rekrut - 8:15 - 14:30 (starty co 15 minut)
 • Kids - 10:20 - 12:40 (starty co 20 minut)
 • Junior - 15:30
 • Intro - 16:00 - 17:15 (starty co 15 minut)
 • Nocny Rekrut - 21:45 - 22:30 (starty co 15 minut)

12.06.2022, niedziela

 • Classic Elite – 7:30, 7:40, 7:50, 8:00
 • Classic - 8:15- 12:00 (starty co 15 minut)
 • Kids - 10:20 - 12:40 (starty co 20 minut)
 • Kids Elite - 14:30 – 15:15 (starty co 15 minut)
 • Family - 15:30 - 17:15 (starty co 15 minut)

Do udziału w zawodach można się zapisać przez stronę runmageddon.pl do 10 czerwca 2022 r. do godziny 12:00. Po tym terminie zgłoszenia będzie można dokonać osobiście w godzinach otwarcia Biura Zawodów, w punkcie Nowe Zapisy.

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}