Nocna Dycha Kopernika 2022: biegasz i pomagasz Ukrainie

Już 18 czerwca późnym wieczorem na ulice Torunia wybiegną uczestnicy Nocnej Dychy Kopernika – biegu na dystansach 5 i 10 km. Organizatorzy w ostatnich dniach zaprezentowali medal dla uczestników i puchary dla zwycięzców, poinformowali o zmianach trasy biegu oraz charytatywnym celu imprezy.

Nocna Dycha Kopernika 2022: biegasz i pomagasz Ukrainie Nocna Dycha Kopernika
fot. Nocna Dycha Kopernika

Nocna Dycha Kopernika będzie w tym roku połączona z akcją charytatywną na rzecz walczących z Rosją Ukraińców. „Wraz z Toruńskim Sztabem Pomocy Ukrainie organizujemy zbiórkę odzieży sportowej dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. Nasz punkt będzie zlokalizowany w Biurze Zawodów, a stanowisko będzie obsługiwane przez wolontariuszy z Ukrainy – piszą na oficjalnej stronie zawodów organizatorzy. - Będziemy zbierać odzież dla kobiet, dzieci i mężczyzn. Serdecznie prosimy o przekazywanie nowych, nieużywanych rzeczy, gdyż odzież sportowa to jednak dość osobista część ubioru”.

Co jest najbardziej potrzebne? Letnia odzież: koszulki, dresy, getry, czapki z daszkiem, bluzy, skarpetki, buty sportowe itd. „Każdy kto wesprze naszą akcje otrzyma w podziękowaniu niepowtarzalne, wykonane przez nas ręcznie robione ceramiczne serce w barwach Ukrainy” – zapewniają organizatorzy.

W tym roku na szyjach biegaczy oraz uczestników marszu nordic walking na 5 km zawisną odlewane i malowane medale, utrzymane w barwach polsko‐ukraińskich, nawiązujących do charytatywnego celu tegorocznej edycji. Z kolei zwycięzcy otrzymają ręcznie robione, malowane i wypalane puchary.

W związku ze zmianą organizacji ruchu w kilku częściach Torunia (roboty drogowe) organizatorzy zmuszeni są w ostatniej niemal chwili zmienić trasę biegu.

W tym roku trasa z Galerii Atrium Copernicus prowadzić będzie przez most gen. Elżbiety Zawackiej w kierunku osiedla stawki z widokiem na panoramę miasta i nawrotem na lewobrzeżnym brzegu Torunia po drugiej stronie nowego mostu z metą na Galerii Atrium Copernicus.

Osoby biegnące na dystansie 5 km oraz uczestnicy marszu nordic walking zostaną przewiezione za darmo autobusem o godzinie 21.30 spod startu biegu na 10 km (Decathlon) na start zawodów na 5 kilometrów. 

Ze względu na  Mistrzostwa Polski Weteranów nastąpiła również zmiana godzin startów poszczególnych dystansów na bardziej nocne: 

  • start biegu na 10 km – godzina 22:00
  • start zawodów na 5 km – godzina 22:15

Więcej szczegółów i zapisy na stronie nocnadycha.com.

AF

REKLAMA
}