Nocny adidas Półmaraton Praski 2022: nocne bieganie wraca do stolicy!

Wielkie nocne bieganie powraca po pandemii do Warszawy - w pierwszą sobotę września ulicami stolicy pobiegną uczestnicy 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego! Lada dzień ruszają dostępne dla wszystkich treningi do kultowego już biegu, który ponownie odbędzie się na szybkiej trasie wiodącej głównymi arteriami prawobrzeżnej części miasta. Rywalizacji na 21,0975 km będzie towarzyszył bieg na 5 km, pod nazwą adidas Runners Piątka Praska.

 Nocny adidas Półmaraton Praski: nocne bieganie wraca do stolicy! mat. prasowe
fot. Aleksandra Szmigiel

Półmaraton Praski to największy biegu w Warszawie organizowany po zmroku, który wpisał się już na stałe do kalendarza biegów ulicznych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – półmaraton na atestowanej trasie w klasie mistrzowskiej międzynarodowej jest dla wielu uczestników próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Impreza odbywa się od 2014 roku, z przerwą w czasie pandemii (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, w latach 2018-2019 sponsorem tytularnym była polska marka sportowa 4F).

Trasa 7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Już siódmy raz tysiące osób będą mogły zmierzyć się z szybką i płaską trasą, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu. Trasa sprzyjająca ustanawianiu rekordów życiowych to tradycja tej imprezy.

W tym roku o godz. 20:30 z błoni PGE Narodowego biegacze ruszą na długi i prosty Wał Miedzeszyński – idealny, aby w dobrym tempie pokonywać kolejne kilometry. Dalej zawodników czekają ulice stołecznego Gocławia, okolice jeziorka Balaton, a na ostatnich kilometrach - urokliwa Saska Kępa. Meta również na błoniach stadionu PGE Narodowego. To dla uczestników gwarancja wygodnego dojazdu komunikacją miejską.

Kliknij na grafikę, by zobaczyć mapę w wysokiej rozdzielczości:

Błonia stadionu to olbrzymia przestrzeń z łatwością mieszcząca tysiące biegaczy, dlatego tu właśnie ulokowane będzie miasteczko biegowe. W miasteczku biegowym wszystko znajdzie się w zasięgu wzroku – start, meta, depozyty, toalety, prysznice, grawer. A do tego atrakcje dla kibiców i znajomych na czele z food trackami, które zapewnią różnorodne przekąski, idealne na sobotni letni wieczór. Tutaj również lub w Parku Skaryszewskim znajdującym się po drugiej stronie al. Zielenieckiej (500 metrów od linii startu) będzie możliwość przeprowadzenia rozgrzewki przed startem.

 Nocny adidas Półmaraton Praski: nocne bieganie wraca do stolicy! mat. prasowe

Oprócz półmaratonu - adidas Runners Piątka Praska

Kolejny raz Półmaratonowi Praskiemu towarzyszyć będzie Piątka Praska, rozgrywana w tym roku we współpracy ze społecznością adidas Runners. "Dla jednych bieg na 5 km będzie dobrym testem szybkości, dla innych początkiem biegowej przygody. Tu królować będzie uśmiech i zabawa" - zapewniają organizatorzy.

Medale 7. Nocny adidas Półmaraton Praski

W tegorocznym projekcie organizatorzy postawili na klasyczną okrągłą formę. W ponadczasowy kształt wpletli ażury, które nadają temu cennemu krążkowi optycznej lekkości. Pionowe linie częściowo wypełnione niebieską farbą w dwóch odcieniach, mają nadać medalowi dynamizmu i nawiązać do symboliki imprezy.

"Medal adidas Runners Piątki Praskiej również jest owalny, ale z częścią mocno podkreślającą dystans 5 km. Lekki, z zawadiacką nutą, bo taki będzie też ten bieg. Pełny radości z biegania!" - opisują organizatorzy.

W obu projektach przewidziano miejsce na wygrawerowanie uzyskanego podczas zawodów wyniku.

 Nocny adidas Półmaraton Praski: nocne bieganie wraca do stolicy! mat. prasowe
fot. Marek Darnikowski

Treningi w adidas Runners

W sobotę, 25 czerwca, ruszą oficjalne treningi przygotowawcze, realizowane przez adidas Runners - społeczność biegowa, która funkcjonuje w Warszawie już od 2017 roku. "Każdy, bez względu na poziom sportowy czy wiek, może dołączyć i skorzystać z ogólnodostępnych zajęć. Trzon stanowią codzienne treningi sportowe, prowadzone przez zespół 13 profesjonalnych trenerek i trenerów" - czytamy w komunikacie prasowym.

Wybór zajęć jest bardzo szeroki – od typowo biegowych treningów, dedykowanych zarówno doświadczonym biegaczom, jak i zupełnym nowicjuszom, poprzez całą gamę treningów technicznych i uzupełniających, aż po zajęcia z jogi i tańca. Udział w treningu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji w aplikacji adidas Running

Zapisy na 7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Zapisy do udziału w półmaratonie i biegu na 5 km odbywają się przez stronę Półmaratonpraski.pl. O cenie pakietu startowego decyduje kolejność zgłoszeń… i preferencje biegaczy. W podstawowym pakiecie startowym zawodnicy otrzymają numer startowy wraz z czipem przeznaczonym do pomiaru czasu, worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu, oraz broszurę informacyjną. Pakiet startowy można jednak za dodatkową opłatą powiększyć o koszulkę techniczną adidas. O dołączeniu do pakietów innych gadżetów/broszur/próbek organizatorzy będą informowali na bieżąco. 

AF

Zobacz również:
REKLAMA
}