Przyjdź na otwarty trening z mistrzynią Europy w maratonie!

Na niewiele ponad miesiąc przed 8. Cracovia Półmaratonem Królewskim, sponsor techniczny wydarzenia, marka ASICS, przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Sklepem Biegacza, zaprasza na specjalny trening w ramach kampanii „Biegaj w Krakowie”, którego gościem specjalnym będzie aktualna mistrzyni Europy w maratonie Aleksandra Lisowska!

Przyjdź na otwarty trening z mistrzynią Europy w maratonie! ASICS
Aleksandra Lisowska (fot. materiały prasowe)

Już 16 października ulicami Krakowa pobiegną uczestnicy Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biegania - to jedno z największych wydarzeń biegowych w kraju. Wyjątkowa trasa prowadzi wśród najważniejszych zabytków oraz malowniczych uliczek miasta. Bieg organizowany jest od 2014 roku, a jego niewątpliwym wyróżnikiem jest meta zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków.

Na 6 tygodni przed tymi zawodami wszyscy chętnie będą mogli wziąć udział w specjalnym treningu przy Błoniach Krakowskich, zorganizowanym w ramach kampanii „Biegaj w Krakowie”. Tradycyjnie już zbiórka będzie mieć miejsce pod Sklepem Biegacza. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy przygotowali tego dnia wiele atrakcji dla biegaczy, w tym wyjątkową niespodziankę - swój udział w treningu potwierdziła Aleksandra Lisowska, świeżo upieczona mistrzyni Europy i jedna z największych gwiazd polskiej reprezentacji lekkoatletycznej podczas tej imprezy, a także jedna z ambasadorek marki ASICS.

"Nie spodziewałam się sukcesu w Monachium, mimo że byłam świetnie przygotowana. Na dystansie maratońskim może wydarzyć się wszystko, dlatego nie można z góry zakładać miejsca na podium. Wykonane przeze mnie treningi pozwoliły mi jednak walczyć o najcenniejszy medal i ostatecznie po niego sięgnąć – mówi Aleksandra Lisowska. – Tym bardziej nie mogę doczekać się spotkania w Krakowie, ponieważ zależy mi, aby inspirować jak najwięcej osób do podejmowania aktywności fizycznej. Chętnie podzielę się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Jestem przekonana, że udział w półmaratonie w Krakowie będzie dla nich niesamowitą przygodą".

"8. Cracovia Półmaraton Królewski jest jedną z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. Z perspektywy naszej marki, to idealne miejsce na krzewienie filozofii założycielskiej ASICS – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dlatego zachęcamy wszystkich do biegania w Krakowie – dodaje Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska. – Bardzo cieszymy się, że Ola zaszczyci nas swoją obecnością, mając w pamięci jej niesamowity bieg na mistrzostwach Europy. Ponadto, w naszych spotkaniach nie zabraknie członków biegowej drużyny ASICS FrontRunner, za którymi stoją unikalne biegowe historie".

"Jesteśmy dumni, że po raz kolejny spotkamy się z biegaczami w przygotowaniach do Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Nasi doradcy są zawsze do dyspozycji, wspierając wiedzą biegową i profesjonalnym doborem produktów. Liczymy na tłumne przybycie wszystkich biegaczy – będzie się działo! Oczywiście przygotowaliśmy też dla wszystkich ofertę specjalną w terminie 2-3 września" – zapewnia Wojciech Jeger, Running Category Manager Sklepu Biegacza.

Na potrzeby otwartego treningu z Aleksandrą Lisowską, który odbędzie się w sobotę, 3 września (start o godzinie 10:00), ASICS zaaranżuje dedykowaną strefę przed Sklepem Biegacza, zlokalizowanym w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1. Uczestnicy będą mogli przetestować najnowsze modele marki – Gel-Kayano 29, Gel-Nimbus 24 i Gel-Cumulus 24 oraz skorzystać z systemu Run Analyzer, za pomocą którego ekspert ASICS będzie bezpłatnie dobierać odpowiednie buty biegowe.

Kampania „Biegaj w Krakowie” rozpoczęła się na początku lutego i potrwa do 17 grudnia. Treningi mają charakter zajęć biegowych i ogólnorozwojowych. Uczestnicy podzieleni są na trzy różne grupy zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. O bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg wszystkich zajęć zadbają trenerzy z olimpijczykiem, medalistą mistrzostwa świata i Europy Grzegorzem Sudołem na czele.

AL

Zobacz również:
REKLAMA
}