Ruszyły zapisy na PKO Bieg Charytatywny w 12 miastach Polski

Już 24 września na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski spotkają się uczestnicy szóstej edycji sztafetowego PKO Biegu Charytatywnego, którego celem jest w tym roku wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej. Razem z amatorami biegania wystartują w nich sławy polskiego sportu, m.in. Artur Partyka, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Ruszyły zapisy na PKO Bieg Charytatywny w 12 miastach Polski PKO Bieg Charytatywny
fot. PKO Bieg Charytatywny

PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12. miastach w całej Polsce. W tym roku będzie można pobiec w Łomży, Biłgoraju, Stalowej Woli, Zakopanem, Rypinie, Ostródzie, Sieradzu, Sochaczewie, Koszalinie, Zielonej Górze, Polkowicach i Katowicach.

W biegu startują pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonują kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywa się po przekazaniu pałeczki. Po biegu głównym odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartują dzieci do 13. roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.

W 2022 roku bieg główny rozpocznie się o godz. 10:00, a PKO Bieg Charytatywny Młodych wystartuje o godz. 12:00.

Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego

W tym roku, w zamian za zaangażowanie uczestników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki, które wesprą opiekę psychologiczną tam, gdzie zapotrzebowanie na nią jest szczególnie wysokie, czyli w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

W dobie pandemii, inwazji nowych technologii oraz wojny na Ukrainie dzieci i młodzież coraz częściej zmagają się z zaburzeniami natury psychicznej, dlatego też specjalistyczna pomoc oraz opieka w tym zakresie są ważną i pilną potrzebą. Ze względu na lokalizacje 6. PKO Biegu Charytatywnego możliwe jest wsparcie m. in. Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

"Wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej jest niezwykle istotną kwestią, dlatego jako Grupa Kapitałowa Banku wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę, by dobro znów mogło zaprocentować" – mówi prezes Fundacji PKO Banku Polskiego Aleksandra Mazur.

"Będzie nam bardzo miło przywitać jak największą liczbę biegaczy, którzy zdecydują się wraz z nami wesprzeć tegoroczny szlachetny cel 6. PKO Biegu Charytatywnego" – podkreśla dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR Robert Lubański.

Ambasadorzy 6. PKO Biegu Charytatywnego

PKO Bieg Charytatywny wspierają jego ambasadorki, utytułowane polskie lekkoatletki Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui. Tegorocznych biegaczy wspierać będą również m.in. Paweł Januszewski, z którym będzie można spotkać się w Sochaczewie, i Sebastian Chmara, który pobiegnie w Rypinie. W Sieradzu biegacze będą mogli ścigać się z legendą światowego skoku wzwyż Arturem Partyką, a w Zakopanem ze znakomitym siatkarzem Witoldem Romanem.

Wszyscy zawodnicy zapisani na 6. PKO Bieg Charytatywny otrzymają pakiet biegowy przygotowany wspólnie z partnerami PKO Banku Polskiego: specjalną koszulkę z grafiką 6. PKO Biegu Charytatywnego wyprodukowaną przez Adrunaline, wodę oraz zdrowy batonik.

Zapisy na 6. PKO Bieg Charytatywny

Na 6. PKO Bieg Charytatywny można się zapisać na stronie pkobiegcharytatywny.pl - gwarancję startu zapewnia nadanie numeru startowego, który jest przydzielany po zaksięgowaniu opłaty startowej. Minimalna opłata za pakiet startowy drużyny wynosi 50 zł i jest przekazywana na cel charytatywny biegu.

Cel 6. PKO Biegu Charytatywnego można także wesprzeć dokonując dobrowolnej wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Więcej informacji o PKO Biegu Charytatywnym i programie „PKO Biegajmy razem” znajdziecie na stronach pkobiegcharytatywny.pl oraz bankomania.pkobp.pl, a także na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

BC

REKLAMA
}