Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Westerplatte

Zapowiada się okazały jubileusz Biegu Westerplatte - imprezy, która ze względu na swoją historię i symbolikę, miejsca przez które przebiega, jest dla wielu startujących w niej osób wydarzeniem szczególnym. W 60. edycji będzie mogło pobiec blisko 4000 biegaczy.

Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Westerplatte Gdański Ośrodek Sportu
fot. Gdański Ośrodek Sportu

Bieg Westerplatte, organizowany przez Miasto Gdańsk i Gdański Ośrodek Sportu, to szczególne wydarzenie na biegowej mapie Polski. Dla wielu uczestniczących w nim biegaczy to po prostu pozycja obowiązkowa w planie startów. 18 września odbędzie się jeszcze bardziej wyjątkowa, bo już sześćdziesiąta edycja tej imprezy. Właśnie rozpoczęła się rejestracja zawodników.

Wiele osób, które już miały okazję wystartować w Biegu Westerplatte, podkreśla, że na trasie można odczuć, że nie jest to zwykła, kolejna impreza biegowa, a element historii jest ściśle związany z atmosferą sportowej rywalizacji. Sama trasa zaś tworzy symboliczną drogę od wojny ku wolności. Przygoda na 10-kilometrowej trasie rozpoczyna się na Westerplatte, a meta znajduje się tuż obok Europejskiego Centrum Solidarności.

W tym roku obowiązuje limit 3900 uczestników. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń, nie warto więc odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 49 złotych. Zapisy: zapisy.sts-timing.pl/861

AF

REKLAMA
}