Wbiegnij jako pierwszy na dach najwyższego wieżowca UE

Już w październiku zainaugurowane zostaną zawody Wbiegnij na Varso Tower, czyli bieg po schodach na szczyt najwyższego wieżowca Unii Europejskiej i jednego z nowych symboli Warszawy. Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 1400 schodów prowadzących na 53. piętro wieżowca, a meta znajdzie się na wysokości 230 metrów – aż dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

Wbiegnij po schodach na dach najwyższego wieżowca UE Varso Place
fot. Varso Place

To będzie prawdziwa gratka dla biegaczy i miłośników sportowej aktywności, którzy po raz pierwszy będą mieli okazję powalczyć w drodze na szczyt nowego najwyższego wieżowca Unii Europejskiej. Uczestnicy Wbiegnij na Varso Tower po osiągnięciu linii mety będą mogli podziwiać imponującą panoramę miasta z jego tarasów widokowych, jeszcze zanim zostaną one otwarte dla turystów.

Organizatorzy zachęcają do udziału również szczytnym celem wydarzenia. W zależności od liczby zgłoszonych zawodników, zarządca i właściciel budynku, firma HB Reavis, przekaże określoną kwotę na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych wskutek wojny w Ukrainie, prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. Przy 250 uczestnikach do organizacji trafi 10 tysięcy złotych, a jeśli wypełniony zostanie limit 500 chętnych, przekazana na cel charytatywny kwota urośnie do 20 tysięcy złotych.

Warto przeczytać: Bieganie po schodach. Trening na mocne nogi

Mierzące 310 metrów wraz z iglicą Varso Tower zdominowało już ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Bijący rekordy wieżowiec stanie się teraz areną rywalizacji o medale i wyzwaniem wymagającym nawet dla najlepszych specjalistów tej młodej dyscypliny sportu. Ich wynik będzie zaliczony do klasyfikacji Towerrunning Tour 2022, organizowanej przez Towerrunning World Association w słynnych drapaczach chmur, takich jak m.in. Empire State Building czy Taipei 101, oraz takich budowlach, jak Wieża Eiffla.

Wbiegnij po schodach na dach najwyższego wieżowca UE Varso Place
fot. Varso Place

Pierwsze 250 pakietów startowych będzie dostępnych w cenie 60 zł. Każdy uczestnik imprezy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, medal i wodę na mecie oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Rejestracja osób zainteresowanych startem w zawodach możliwa jest na stronie wbiegnijnavarso.pl.

Nie przegap: Piotr Łobodziński: Biegacz szybszy niż winda

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Cała inwestycji zmieniła niegdyś zaniedbany teren w atrakcyjny fragment miasta, a ważną jej częścią jest zieleń. Kilkadziesiąt drzew zasadzono przed budynkiem, na jego szczycie oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Wbiegnij na Varso Tower w pigułce

  • data: 8 października 2022 r.
  • lokalizacja: Varso Tower, ul. Chmielna 69/73, Warszawa
  • format rywalizacji: bieg z parteru na dach Varso Tower
  • godzina startu: pierwszy zawodnik - godz. 10:00, zawodnicy będą startować pojedynczo co ok. 15 sekund.; dokładne godziny startu poszczególnych osób zostaną podane po zamknięciu rejestracji
  • liczba pięter: 53
  • liczba schodów: 1382
  • przewyższenie: 230 metrów
  • limit uczestników: 500 osób
  • ranga zawodów: Towerrunning 120 (nadana przez Towerrunning World Association)

Zobacz także: Niesen-Treppenlauf, czyli 11 674 schody do piekła

AF

REKLAMA
}