Runner's World 05-06/2021 - Spis treści

Starter

10  

Okazuje się, że kiedy biegasz mniej, niedobrze jest biegać za mocno. Sprawdź, jaką część Twoich treningów powinno zajmować spokojne tempo.

12  

Są produkty, które mogą długo leżeć w Twojej spiżarni i nie tracić nic ze swojej mocy. Zobacz, które.

14  

Bieganie może cementować związki, ale też być przyczyną ich rozpadu. Oto 5 przykazań udanego pożycia biegaczy z niebiegaczami.

16  

Kiedy biegasz po górach, każdy gram sprzętu ma znaczenie. Ten kompletny zestaw Dynafitu waży dużo mniej niż jeden kilogram.

18  

Nasza skrzynka kontaktowa, czyli tradycyjnie sprawdzamy, co u Was słychać i o czym marzycie w nowym sezonie.

22  

Nawet w czasach pandemii można przez bieganie pomagać innym. Tak jak w biegu charytatywnym „Biegam z czystą przyjemnością”.

Tematy numeru

26  

Można być szybszym, smuklejszym i silniejszym biegaczem, biegając na początku po 15 minut. Haczyk polega na tym, by spróbować robić to codziennie. Podejmiesz wyzwanie?

36  

W przypadku biegaczy to, że dieta jest zdrowa, wcale nie oznacza, że pomoże pobić rekordy. Sprawdzamy, które z modnych diet dają siłę do biegu.

44  

Przygotuj się do maratonu, bo wiele wskazuje na to, że w końcu jesienią będzie można w nich startować. Oto 18-tygodniowy plan, który pomoże Ci pokonać ten dystans w dobrym stylu.

52  

Krzysztof Różnicki nieźle namieszał na zeszłorocznych mistrzostwach Polski na dystansie 800 m, zdobywając złoty medal w wieku 17 lat. Czy będzie lepszy od Adama Kszczota?

58  

Bieganie dla czystej przyjemności, bez gadżetów i presji wyniku, może pomóc Ci poradzić sobie z całym złem, które niesie ze sobą Covid-19.

65  

Mimo pandemii, producenci butów biegowych nie próżnują. Oto 20 nowych modeli, które mogą sprawić, że bieganie będzie jeszcze szybsze i jeszcze przyjemniejsze.

Trening RW

78  

To, jak oddychasz, ma wpływ na to, jak szybko biegasz i czy będziesz łapać kontuzje. Naucz się sztuki dobrego oddechu.

80  

12 patentów na terenowy fun, czyli jak bezpiecznie zacząć bawić się w trail

82  

Jak planować mocne akcenty w swoim programie treningowym.

84  

Ćwiczenia na dobrą postawę, dzięki którym będziesz biegać szybciej.

Paliwo

86  

Wykorzystaj siłę orzechów.

88  

Unikaj tych trzech błędów przy zrzucaniu wagi, a szybciej spalisz tłuszcz.