10. PKO Poznań Półmaraton już w niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę o godz. 9 ponad 11 tysięcy biegaczy z 22 państw wystartuje w 10. PKO Poznań Półmaratonie. Oto najważniejsze informacje dla wszystkich, którzy pobiegną ulicami Wielkopolski w jubileuszowej edycji tego biegu.

W najbliższą niedzielę, 26 marca, z dystansem 21 kilometrów zmierzy się ponad 11 tysięcy biegaczy z 22 państw, wśród nich złota medalista IO w Rio w wioślarstwie Natalia Madaj, reprezentantka Polski w kobiecym biathlonie, uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i Sochi Weronika Nowakowska oraz muzyk Jacek Mejer Mezo, który tuż po tym, jak skończy bieg, zagra koncertdla zgromadzonych na mecie kibiców i biegaczy.

Pakiety startowe biegacze będą mogli odebrać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (hala nr 6, wejście od ul. Roosevelta) w następujących dniach i godzinach:

24 marca 2017 (piątek) w godz. 11:00-20:00
25 marca 2016 (sobota) w godz. 10:00-20:00

Pakiety będzie można wydawane na podstawie kart startowych, które znajdują się na indywidualnym  profilu każdego zawodnika (link do profilu: halfmarathon.poznan.pl/panel). Jeżeli ktoś nie będzie mógł osobiście odebrać swojego pakietu startowego, wystarczy, że przekaże podpisaną przez siebie kartę startową osobie, która odbierze pakiet za niego.

Uczestnicy 10. PKO Poznań Półmaratonu w pakietach startowych znajdą m.in. profesjonalne koszulki biegowe marki 4F, numer startowy, chip, bon na pasta party, butelkę piwa Miłosław Blonde Ale, kupon loteryjny oraz worek reklamujący poznańską imprezę.

Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali informator, który dostępny jest pod linkiem halfmarathon.poznan.pl/wp-content/uploads/2017/03/10PPM_InformatorStartowy_www.pdf. Zawiera on niezbędne przedstartowe wskazówki. Ponadto każdy z uczestników półmaratonu na podstawie numeru startowego przez cały weekend półmaratoński może poruszać się komunikacją miejską za darmo.

Biegacze wystartują punktualnie o godzinie 9.00. Trzeba pamiętać, że w nocy z 25 marca na 26 marca, czyli z soboty na niedzielę przesuwamy zegarki o godzinę do przodu! Z ulicy Grunwaldzkiej biegacze skręcą w ulicę Roosevelta w kierunku Ronda Kaponiera, a dalej pobiegną ulicami: Pułaskiego, Armii Poznań, Garbary, Strzelecką, Drogą Dębińską, Piastowską, Dolną Wildą, Hetmańską, Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańską, ponownie ulicą Grunwaldzką, by po raz pierwszy w historii półmaratonu finiszować w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dokładny przebieg trasy można zobaczyć na interaktywnej mapie, która znajduje się na stronie półmaratonu halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa, oraz w poniższym video:

10. PKO Poznań Półmaraton to też zmiany w organizacji ruchu i transporcie publicznym. Ulice wchodzące w przebieg trasy półmaratonu zostaną zamknięte w godzinach od 8.30 do 12.00. Dodatkowo od godziny 6.00 wyłączona z ruchu zostanie ulica Grunwaldzka na odcinku od Szylinga do Roosevelta. Zmianie ulegną rozkłady jazdy wielu linii tramwajowych i autobusowych.

Wszelkich informacji odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 503 473 881. Koordynator udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą tymczasowe linie (działające jedynie w dniu półmaratonu).

Godziny pracy koordynatora:
24.03 (piątek) - godz. 16:00-20:00
25.03 (sobota) - godz. 09:00-20:00
26.03 (niedziela) - godz. 07:00-12:00

O wszystkich zmianach przeczytać można również na stronie halfmarathon.poznan.pl/10-pko-poznan-polmaraton-utrudnienia-w-ruchu.

Zmagania zawodników będzie można śledzić na żywo w telewizji WTK Play oraz poprzez aplikację mobilną. Więcej informacji na stronie halfmarathon.poznan.pl

PPM

Zobacz również:
REKLAMA
}