11. Bieg po Nowe Życie: szczytny cel, gwiazdy i moc atrakcji

Już w niedzielę w Warszawie po raz kolejny spotkają się wszyscy, którzy aktywnie wspierają transplantologię, świadome dawstwo i przeszczepy rodzinne. W 11. Biegu po Nowe Życie jak zawsze wezmą udział gwiazdy kina, teatru i estrady, dziennikarze, sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

24 września 2017 w Warszawie po raz kolejny spotkają się wszyscy, którzy aktywnie włączają się we wsparcie transplantologii, świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych. 11. Bieg po Nowe Życie jak zawsze zaprosił do wsparcia gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarzy i sportowców, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji.

"Nasza wspaniała grupa spotka się razem na trasie marszu nordic walking, by promować najszlachetniejszą z idei – mówi dyrektor wydarzenia Arkadiusz Pilarz. – Nigdy nie przestaniemy mówić o transplantologii, po prostu jest taka potrzeba. Musimy cały czas przekonywać innych, że każdy może pomóc. Oddając narząd, ratuje życie. Popatrzmy na osoby  po przeszczepach, które dostały szansę na drugie życie i codziennie ją wykorzystują".

"Każdy Bieg po Nowe Życie jest dla nas wyjątkowy, ale ten jedenasty szykuje się przełomowo – po trzech wydarzeniach w Łazienkach Królewskich przenosimy się do Parku Górczewska na Bemowie w miejsce bardzo urokliwe i też świetnie pasujące do naszej inicjatywy" – informuje Pilarz.

Inicjatorem projektu jest Przemysław Saleta. Znany sportowiec od początku podjął się także roli ambasadora Biegu po Nowe Życie. Nie bez powodu: w 2007 roku oddał nerkę swoje córce Nicole. Po zabiegu doszło u niego do komplikacji, cała Polska śledziła jego walkę. Wygrał, wrócił do czynnego uprawiania sportu. Przemysława Saletę jak zawsze zobaczymy na trasie marszu. A kogo jeszcze?

"Znanych nazwisk jest sporo, prezentujemy naszych przyjaciół na profilu FB wydarzenia, przygotujemy ponad 50 sztafet w tym kilkanaście medialnych, ponadto zaprosimy do sztafet uczestników akcji towarzyszącej, która nazywa się Bemowo kocha nordic walking. Atrakcji nie zabraknie" – podsumowuje Arkadiusz Pilarz.

Szczegóły na stronie biegponowezycie.pl

REKLAMA
}