12. Bieg po Nowe Życie już 7 kwietnia w Wiśle!

Już 7 kwietnia odbędzie się dwunasty już Bieg po Nowe Życie, jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polską transplantologię. Magazyn Runner's World oraz miesięczniki Men's Health i Women's Health po raz kolejny wspierają tę wspaniałą inicjatywę.

Bieg po Nowe Życie już 7 kwietnia w Wiśle Bieg po Nowe Życie
fot. 12. Bieg po Nowe Życie już 7 kwietnia w Wiśle!

Bieg po Nowe Życie, którego uczestnicy maszerują w sztafetach z kijami do nordic walking, to inicjatywa społeczna mająca na celu edukację w zakresie transplantacji narządów, budowanie społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnianie oświadczenia woli oraz promocję świadomego dawstwa narządów. W wydarzeniu biorą udział gwiazdy świata filmu, teatru, muzyki i sportu oraz osoby, które żyją dzięki przeszczepionym narządom.

Gwiazdy maszerują z osobami po przeszczepach

Na trasie 12. Biegu po Nowe Życie zobaczymy miedzy innymi Przemysława Saletę,  Małgorzatę Potocką, Izabelę Zwierzyńską, Marcina Mroczka, Wojciecha Zielińskiego, Agnieszkę Kaczorowską, Andrzeja Pągowskiego, Ewę Kuklińską, Odetę Moro, Krzysztofa Wieszczka, Piotra Kupichę, Joannę Kuberską, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Agnieszkę Rylik, Bartosza Obuchowicza, Michała Olszańskiego, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego i wielu, wielu innych.

Nie zapominajmy o tych, którzy dzięki nowym narządom dostali nowe życie – oni są sednem Biegu po Nowe Życie. Osoby po przeszczepach biorące udział w Biegu po Nowe Życie pokazują, że nie zmarnowały daru, jaki otrzymały. Żyją pełnią życia.

Bieg po Nowe Życie odbędzie się 7 kwietnia w Wiśle. Punktualnie w samo południe rozpocznie się rozgrzewka, którą ze sceny poprowadzą Natalia Rybarczyk oraz Paweł Kołodziej. Kwadrans później zostaną zaprezentowane sztafety, które maszerować będą w centrum Wisły na specjalnie wytyczonej trasie. Zawody rozpoczną się o godz. 12.30, natomiast dekorację uczestników Biegu po Nowe Życie zaplanowano ok. godz. 14.30. 

Jak wspomóc ideę transplantacji?

Co każdy z nas, zwykłych ludzi, może zrobić, by wspomóc ideę oddawania narządów? "Przede wszystkim, rozmawiajmy o tym. To dotyczy nie tylko przeszczepów od żywych dawców, ale także od dawców zmarłych. Niech nasi bliscy wiedzą, jakie mamy życzenie i czy chcemy po śmierci oddać swoje narządy, by uratować czyjeś życie. To bardzo ważne" - przekonuje profesor Andrzej Chmura, wybitny transplantolog, mentor i przyjaciel Biegu po Nowe Życie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Biegu po Nowe Życie: biegponowezycie.pl

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}