12. Bieg po Nowe Życie z rekordem

Rekordowa liczba 62 sztafet wzięła w sobotę w Wiślę udział w 12. Biegu po Nowe Życie - największej w Polsce imprezie sportowej promujące szczytną ideę przeszczepu narządów. Wśród uczestników nie zabrakło gwiazd wspierających polską transplantologię oraz osób, które dzięki przeszczepom dostały szansę na nowe życie.

12. Bieg po Nowe Życie z rekordem

7 kwietnia w Wiśle odbył się 12. Bieg po Nowe Życie. W wydarzeniu, które wspiera polską transplantologię, wystartowała rekordowa ilość 62 sztafet. Bohaterami były osoby po przeszczepieniu, które na co dzień pokazują, że dzięki nowym narządom dostały nowe życie.

Jak co roku wsparły je znane osoby ze świata filmu, teatru, sportu i muzyki, dziennikarze oraz przedstawiciele sponsorów. Na trasie zobaczyliśmy między innymi ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, a także Izabelę Zwierzyńską, Mariusza Jakusa, Jarosława Kreta, Marcina Mroczka, Adę Palkę, Rafała Zawieruchę, Jarosława Jakimowicza, Tomasza Oświecińskiego, Marka Plawgo, Cezarego Trybańskiego, Rafała Maślaka, Mariusza Kałamagę, Odetę Moro, Artura Siódmiaka, Joannę Kuberską, Bartosza Obuchowicza, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego i Michała Olszańskiego.

Na wydarzeniu nie zabrakło również Ewy Pacuły, modelki i dziennikarki, byłej żony Przemysława Salety, ambasadora Biegu po Nowe Życie, który 11 lat temu oddał jedną ze swoich nerek ich wspólnej córce, Nicole.

"Dlaczego jestem na tym wydarzeniu? Odpowiedź jest prosta. Dotknęła mnie choroba w rodzinie, ratunkiem był przeszczep, do końca życia będę wspierać tę inicjatywę. Mój były mąż jest przykładem, że z jedną nerką można fantastycznie funkcjonować" - przekonywała.

Na mecie okazało się, że najlepszy czas osiągnęła sztafeta JBB Bałdyga w składzie: Marek Plawgo, Jakub Janczewski, Andrzej Kowalski.

"Dlaczego warto wspierać Bieg po Nowe Życie? To oczywiste. Oddanie narządu, zwłaszcza po śmierci, nic nas nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. Noszę w portfelu oświadczenie woli, zresztą dostałem je na zeszłorocznym Biegu po Nowe Życie. Nie rozstaję się z nim" – opowiadał po marszu Marek Plawgo.

Zobacz również:
REKLAMA
}