13. PKO Poznań Półmaraton przez koronawirusa w innym terminie

W czwartek, 5 marca, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19.

13. PKO Poznań Półmaraton przez koronawirusa w innym terminie
fot. PKO Poznań Półmaraton

Do 31 marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego Półmaratonu. "Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów najważniejsze - wyjaśnia dyrektor PKO Poznań Półmaratonu Łukasz Miadziołko. - Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań".

Półmaraton w ramach 21. PKO Poznań Maratonu

Prawdopodobny termin, w którym mógłby odbyć się 13. PKO Poznań Półmaraton, to weekend,
w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się w dniach 17-18 października 2020. Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca.

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie półmaratonu i maratonu w jedną imprezę, to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok.

W obu przypadkach zawodnicy, którzy opłacili start, będą mogli tę opłatę przenieść na nowy termin imprezy.

PP

Zobacz również:
REKLAMA
}