13. Poznań Półmaraton: jest nowy termin i zwrot opłat startowych

Organizatorzy 13. Poznań Półmaratonu, jak wiele innych biegów odwołanego w pierwotnym terminie z powodu pandemii koronawirusa, wyznaczyli nową datę zawodów - impreza została przeniesiona na wiosnę przyszłego roku. Wszyscy biegacze, którzy zapisali się na "połówkę" w stolicy Wielkopolski, otrzymają zwrot opłat startowych.

13. Poznań Półmaraton: jest nowy termin i zwrot opłat startowych Poznań Półmaraton
rys. Poznań Półmaraton

Poznań Półmaraton był jednym z pierwszych biegów w Polsce, którego organizatorzy odwołali zawody w pierwotnie wyznaczonym terminie - dyrektor poznańsich zawodów Łukasz Miadziołko poinformował o tym już 5 marca, dodając że impreza prawdopodobnie mogłaby odbyć się w weekend, w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, czyli w dniach 17-18 października 2020.

Nowy termin 13. PKO Poznań Półmaratonu

Ostatecznie jednak zdecydowano, że najbliższa edycja "połówki" zgromadzi biegaczy w stolicy Wielkopolski dopiero za rok - 13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku.

"Powyższa decyzja podyktowana jest kilkoma czynnikami. Jednym z ważniejszych jest chęć kooperacji z innymi organizatorami biegów w Polsce, a co za tym idzie - niedublowanie biegów w tych samych terminach - wyjaśniają organizatorzy. - Rozważaliśmy termin 17-18 października 2020 roku, jednak ze względu na odbywające się w ten weekend imprezy, czyli 21. PKO Poznań Maraton, Mistrzostwa Świata w Półmaratonie w Gdyni oraz Półmaraton Królewski w Krakowie, nie zdecydowaliśmy się na taki krok, by nie zmuszać biegaczy do wyboru pomiędzy tymi prestiżowymi imprezami biegowymi".

Sprawdź teraz: Czytaj e-wydanie RW! 30% rabatu na nowy numer i 25% zniżki na prenumeratę

Kolejnym ważnym powodem, który wpłynął na odstąpienie od organizacji Półmaratonu w terminie 17-18 października 2020, były prośby wielu biegaczy, by nie organizować Półmaratonu właśnie w tym terminie, docierające do kierownictwa imprezy poprzez social media, mailowo i telefonicznie.

"Nasze biegi organizujemy dla zawodników, których głos jest dla nas ważny, i zawsze, gdy to możliwe, bierzemy go pod uwagę, bo każdy z biegaczy jest nieodłączną częścią Poznań Półmaratonu i Poznań Maratonu" - dodają organizatorzy.

Zwrot opłat startowych za 13. PKO Poznań Półmaraton

Wszystkie osoby, które uiściły opłatę startową otrzymają jej zwrot - zadeklarowali organizatorzy poznańskiej "połówki". Nie jest przewidziana możliwość przeniesienia opłaty na 13. PKO Poznań Półmaraton w nowym terminie - po ponownym uruchomieniu zapisów biegacze będą musieli zgłosić swój udział w zawodach jeszcze raz.

W pierwszej kolejności (od 27 marca 2020 r.) zwrot opłat startowych otrzymają osoby, które uiściły opłatę poprzez system płatności PayU oraz w formie „kup na prezent”. W dalszej kolejności (do 30 kwietnia 2020 r.) zwrot opłat otrzymają osoby, które dokonały wpłaty bezpośrednio na konto organizatora.

Osoby, które wniosły opłatę w formie:

  • przelewu zbiorczego
  • przelewu indywidualnego
  • wpłaty za pośrednictwem poczty
  • wpłaty gotówki dokonanej w siedzibie POSiR
  • oraz nabyły pakiet startowy poprzez opcję „przekaż numer”

proszone są o przesłanie na adres e-mail: [email protected]

  • numeru zgłoszenia
  • numeru startowego
  • numeru konta bankowego

Uwaga: osoby, które już wcześniej przysłały wyżej wymienione informacje na wspomniany powyżej adres e-mail, nie muszą tego robić ponownie.

Zobacz także: #WystartujęPóźniej - imprezy sportowe razem walczą o przetrwanie

Jednocześnie organizatorzy informują, że od dnia 24 marca biuro zawodów pracuje w trybie home office, dlatego kontakt z nim możliwy jest wyłącznie drogą mailową:

Wszelkie informacje dotyczące organizacji zawodów w nowym terminie, w tym o uruchomieniu zapisów, będą publikowane sukcesywnie na oficjalnej stronie biegu (halfmarathon.poznan.pl) oraz na jego profilach w social mediach od kwietnia.

"W tym trudnym czasie dla wszystkich organizatorów imprez sportowych, a także zawodników, jesteśmy przekonani, ze należny się wzajemnie wspierać i ułatwiać funkcjonowanie branży biegowej, by każdy poniósł jak najmniejsze straty, zarówno finansowe jak i wizerunkowe - dodają organizatorzy poznańskiego półmaratonu. - Liczymy na Wasze zrozumienie. Pamiętajcie: »Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem«" - dodają, kończąc słowami Nicka Vujicica, słynnego australijskiego kaznodziei i mówcy motywacyjnego, który urodził się z całkowitym wrodzonym brakiem kończyn.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}