15. Bieg po Nowe Życie już 7 września w Warszawie

Już za tydzień po raz piętnasty osoby po przeszczepach pomaszerują ramię w ramię z gwiazdami estrady i sportu oraz dziennikarzami w sztafecie Bieg po Nowe Życie, aby promować szczytną ideę transplantacji narządów. Tym razem impreza odbędzie się w nowym, wyjątkowym miejscu.

15. Bieg po Nowe Życie już 7 września w Warszawie
W poprzednich edycjach Biegu po Nowe Życie w sztafecie Runner's World mieliśmy przyjemność maszerować z gwiazdą ultramaratonu Marcinem Świercem (fot. Bieg po Nowe Życie)

Jubileuszowa edycja tego wydarzenia kolejny raz będzie miała okazję gościć w miejscu szczególnym. Bieg po Nowe Życie w poprzednich latach odbywał się już między innymi w Łazienkach Królewskich czy Parku Świętokrzyskim. Tym razem trasa symbolicznego, sztafetowego marszu, który zachęca do świadomego dawstwa narządów, prowadzić będzie alejkami zespołu pałacowo-parkowego tuż przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w dzielnicy Wilanów.

Wśród gości wydarzenia nie zabraknie osób znanych ze sceny muzycznej i kabaretowej, aktorów, dziennikarzy czy sportowców, którzy od lat wspierają polską transplantologię. Na trasie pojawią się m.in. Przemysław Saleta, Kamila Kamińska, Szymon Piotr Warszawski, Rafał Cieszyński, Andrzej Młynarczyk, Cezary Trybański, Jacek Kopczyński, Jarosław Boberek, Łukasz Kadziewicz, Jarosław Jakimowicz, Szymon Wydra, Michał Mikołajczak, Marcin Mroczek, Michał Olszański, Rafał Zawierucha, Tomasz Barański, Urszula Dębska, Agnieszka Rylik, Marek Plawgo czy Olga Kalicka. Będzie także sztafeta Runner`s World.

"Cieszymy się, że mamy okazję zagościć z Biegiem po Nowe Życie w tak wyjątkowych okolicznościach. Oprócz wielu gwiazd, będzie z nami przede wszystkim 100 osób po przeszczepieniu, znamienici goście ze świata medycyny i koordynatorzy transplantacyjni" – mówi dyrektor wydarzenia Arkadiusz Pilarz.

Bieg rozpocznie się o godz. 12:00 na dziedzińcu pałacu, a na wszystkich, którzy tego dnia pojawią się w Wilanowie, czekać będzie wiele atrakcji. Przy specjalnym namiocie Biegu po Nowe Życie będzie można porozmawiać z osobami po przeszczepieniu oraz otrzymać świadectwo woli – plastikową kartę z wyrażeniem indywidualnej zgody na pobranie po śmierci narządów do przeszczepienia.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}