1Mila 2019 w Warszawie już za nami!

Blisko 1500 biegaczy, w tym prawie 600 dzieci, wystartowało w niedzielę w pierwszych tegorocznych zawodach 1Mila, czyli warszawskich Amatorskich Mistrzostwach Polski w Biegu na Milę. Na stadionie stołecznej AWF oprócz biegów na dystansie 1609 metrów rozegrane zostały konkurencje w ramach Kinder+Sport Biegów Dzieci oraz biegi sztafetowe 4 x 400 metrów. Nie zabrakło gwiazd sportu i mediów.

1Mila 2019 w Warszawie już za nami!
fot. sportowafotografia.pl

To była trzecia edycja imprezy, ale pierwsza na tak dużą skalę. Na stadion warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego przybyło ponad 6000 biegaczy i kibiców. Od rana rozgrywane były Kinder+Sport Biegi Dzieci. Młodzi biegacze rywalizowali na dystansach 100 m, 400 m i 800 m.
Po południu rozpoczęła się rywalizacja w ramach III Amatorskich Mistrzostw Polski w Biegu na Milę.

1Mila 2019 w Warszawie już za nami!
fot. sportowafotografia.pl

Tytuł Amatorskiego Mistrza Polski w Biegu na Milę (czyli dokładnie 1609,34 metrów) zdobył Jacek Wichowski ze znakomitym czasem 4:19,12. Wśród kobiet najszybsza okazała się krakowianka Anna Zielinkiewicz (4:57,89). W rywalizacji zawodników z licencją PZLA triumfowali natomiast Emilia Mazek (Wilga Garwolin/Sklep Biegacza) oraz Kamil Jastrzębski (Duklanowski Team).

W biegu na milę wystartowało sporo gwiazd sportu, mediów i showbiznesu, m.in. mistrzyni mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk, artyści Taco Hemingway i Quebonafide, dziennikarze Maciek Kurzajewski, Michał Pol, Przemek Rudzki i wielu innych.

1Mila 2019 w Warszawie już za nami!
fot. sportowafotografia.pl

Niesamowite emocje towarzyszyły rywalizacji sztafet 4x400 metrów. Sztafety klasyfikowane były w trzech kategoriach: damskich, męskich i mieszanych. Niezwykle liczną i mocną reprezentację wystawił warszawski klub Adidas Runners Warsaw. Wspaniały klimat stworzyły też dziewczyny z ekipy RozpędzOne z warszawskiego Tarchomina, które wystawiły aż 4 drużyny w rywalizacji kobiecych sztafet. Najszybsi okazali się reprezentanci portalu Trenerbiegania.pl.

1Mila 2019 w Warszawie już za nami!
fot. sportowafotografia.pl

To nie ostatnie zawody z cyklu 1Mila w tym roku. Na kolejną edycję organizatorzy zapraszają po wakacjach do Poznania - już 29 września miłośnicy startów na dystansie 1609 metrów spotkają się na stadionie Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na Golęcinie. Zapisy odbywają się przez stronę www.1mila.pl.

1Mila 2019 w Warszawie już za nami!
fot. sportowafotografia.pl

Ambasadorami zawodów 1Mila są halowy mistrz Europy 2019 na 1500 metrów oraz podwójny rekordzista Polski w biegu na 1 milę (w hali i na stadionie) Marcin Lewandowski, lekkoatletka Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy, fanpage'u na Facebooku oraz profilu na Instagramie!

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}