1Mila zaprasza do Poznania na bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci

Trwają zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci w ramach zawodów 1Mila w Poznaniu. To jedyna taka impreza biegowa, na której każdy – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania - może poczuć się jak zawodowy lekkoatleta i odkryć magię biegania po bieżni.

1Mila zaprasza do Poznania na bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci
fot. www.sportografia.pl

W ostatnią niedzielę września, czyli 29 września, na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa dla amatorów - 1Mila, czyli I Amatorskie Mistrzostwa Poznania w Biegu na Milę. To drugie, po warszawskich, tegoroczne zawody, na których każdy biegacz może poczuć się jak zawodowy lekkoatleta. 1Mila organizowana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej prawdziwych mityngów lekkoatletycznych, mimo że w biegach startują wyłącznie amatorzy.

W ramach zbliżającej się poznańskiej 1Mili rozegrane zostaną także bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci. Młodzi biegacze w wieku od 3 do 15 lat będą rywalizowali na dystansach 100 m, 400 m i 800 m. To pierwsza edycja 1Mili w Poznaniu, a także pierwszy sezon, w którym Biegi Dzieci stały się częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport.

"U podstaw prowadzonego w 30 krajach świata projektu Kinder+Sport leży przekonanie, iż ułatwiając dzieciom i młodzieży dostęp do aktywności fizycznej, inspirujemy je do dołączenia do kultury ruchu, a tym samym wierzymy, że w przyszłości staną się aktywnymi dorosłymi" - wyjaśniają organizatorzy.

1Mila zaprasza do Poznania na bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci
fot. www.sportografia.pl

"Ogromnie się cieszymy ze wsparcia, jakie daje nam Kinder+Sport! Projekt Kinder+Sport Biegi Dzieci zyskał wymiar, o jakim zawsze marzyliśmy. Dzięki bezpłatnym pakietom startowym, dajemy możliwość uczestnictwa naprawdę każdemu dziecku, organizujemy im dzień pełen fantastycznych, sportowych wrażeń i pokazujemy, jak wielką radość niesie za sobą aktywność fizyczna" - mówi Ada Smokowska, organizatorka 1Mili.

Każdy z uczestników dostanie dedykowaną koszulkę biegową, worek treningowy, bandanę oraz wodę, a na mecie także medal i pamiątkowy dyplom. Ale na bieganiu się nie skończy! Z myślą o małych biegaczach i kibicach tuż obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1Milę, będzie można nie tylko pobiec, ale też pobawić się i aktywnie spędzić dzień z całą rodziną.

"To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Koszulka techniczna dla każdego zawodnika, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, profesjonalny komentarz, ekrany z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, fotofinisz. A głośnego dopingu kibiców zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! - mówi  Marcin Lewandowski, aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 1500 m, rekordzista Polski w biegu na milę i ambasador 1Mili.

1Mila zaprasza do Poznania na bezpłatne Kinder+Sport Biegi Dzieci
fot. www.sportografia.pl

"Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania stadionowego. To wspaniałe, że możemy dać ją poczuć młodemu pokoleniu biegaczy i uczyć ich sportowej rywalizacji!" - dodaje "Lewy".

Zgodnie z profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściem do sportu, organizatorzy pomyśleli także o przygotowaniu młodych zawodników do startu w Kinder+Sport Biegach Dzieci. Już 5 września ruszają ogólnorozwojowe, również bezpłatne Treningi Kinder+Sport. Zajęcia będą odbywać się na stadionie POSiR Golęcin w każdy wrześniowy czwartek (5, 12, 19 i 26 września) w godz. 18:00 – 19:30. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy lekkiej atletyki, Szymon Bytniewski i Marcin Ciechanowicz.

Zapisy na Kinder+Sport Biegi Dzieci odbywają się przez stronę 1mila.pl/poznan. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 września lub do wyczerpania limitów.

Więcej informacji o imprezie na oficjalnej stronie internetowej, fanpage'u na Facebooku oraz profilu na Instagramie!

MP

REKLAMA
}