38. PKO Wrocław Maraton przez koronawirusa odwołany

W 2020 roku biegacze nie pobiegną w Maratonie Wrocławskim. Zaplanowana na 20 września 38. edycja PKO Wrocław Maratonu została odwołana ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, konieczność dostosowania się do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i brak pewności, co do okresu ich obowiązywania - poinformowali w komunikacie prasowym organizatorzy.

38. Maraton Wrocław przez koronawirusa odwołany Maraton Wrocław
fot. materiały prasowe

Decyzja organizatorów podjęta została po konsultacjach z prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem oraz partnerem 38. PKO Wrocław Maratonu – gminą Kąty Wrocławskie.

"Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. - Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia, jak bieg na dystansie 42 195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok. Ponownie – serdecznie prosimy o wyrozumiałość".

W najbliższym czasie zostanie udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego (bez żadnych opłat manipulacyjnych) – szczegółowe informacje na temat procedury zwrotów będą dostępne na stronie wroclawmaraton.pl oraz fanpage'u Maratonu Wrocław.

"Parafrazując apel Winstona Churchilla z lat wojennych: nie traktujmy dni pandemii jako tych mrocznych – niech będą to wielkie dni, w których mamy okazję wykazać się odpowiedzialnością. Razem z olimpijczykami, piłkarzami ze Starego Kontynentu i wszystkimi innymi, którzy w tym roku nie wezmą udziału w rywalizacji – poczekamy. Wrocław wróci silniejszy. Sport wróci silniejszy!" – dodaje Gęstwa.

Zobacz także: #WystartujęPóźniej - imprezy sportowe razem walczą o przetrwanie

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}