[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

4. Bieg Śnieżnej Pantery: zimowo i charytatywnie po górach

Jeśli kochasz bieganie po górach, nie boisz się trudnych zimowych warunków, a do tego leży Ci na sercu los ginących gatunków zwierząt, to sobotni półmaratoński Bieg Śnieżnej Pantery w Babiogórskim Parku Narodowym jest propozycją właśnie dla Ciebie. BŚP z założenia jest biegiem bez opłaty startowej, bez pomiaru czasu i nagród. Wygranym jest każdy, kto dobiegnie na metę.

Bieg Śnieżnej Pantery fot. Marek Kowalski/organizatorzy

Bieg Śnieżnej Pantery (BŚP) to wyjątkowy bieg dla wszystkim tych, którzy czują atmosferę gór, szanują je i mają już kilka biegów górskich na swoim koncie. Nie drzemie w nich tak duża potrzeba rywalizacji, „odhaczenia” kolejnego biegu, biegną, ponieważ są ludźmi związanymi z górami. Nie szukają dodatkowych wrażeń, jakie dają m.in. biegi masowe i ściganie się. Tu nie liczy się pozycja na mecie, a przede wszystkim przyjemność obcowania z naturą w pięknych okolicznościach przyrody. Bieg z założenia jest biegiem bez opłaty startowej, bez pomiaru czasu i nagród. Wygranym jest każdy, kto dobiegnie na metę.

W 2018 roku Organizatorka Biegu Joanna „JoKo” Kowalczyk (Bieganizm) obrała sobie za cel wsparcie największego polskiego drapieżnika, ostatniego z 3 drapieżników chronionych w Polsce. Pod hasłem „Siła Niedźwiedzia” odbędzie się IV edycja BŚP. Bieg jest biegiem charytatywnym, bez opłaty startowej, jednak z prośbą o wpłatę dowolnej darowizny na „niedźwiedzia”. Zebrana kwota w całości zostanie wykorzystana na zakup videopułapek, które rozwieszone zostaną na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Dzięki nim i nagranym filmom będzie można obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, zwiększając możliwości poznawcze gatunku bez naruszania ich spokoju.

REKLAMA

REKLAMA

Bieg Śnieżnej Pantery fot. Marek Kowalski/organizatorzy

Biegi zimowe wciąż nie są tak popularne i oblegane jak biegi w sezonie letnim, szczególnie zimowe biegi górskie. Bieg zimą po górach jest nieprzewidywalny, ma niepospolity klimat, wymaga odwagi, pewności siebie i doświadczenia w przemierzaniu szlaków po niepewnym gruncie. Należy wykazać się gotowością do zmierzenia się ze zmienną i nieprzewidywalną pogodą oraz ze zróżnicowanym terenem. Cenne jest doświadczenie i umiejętność radzenia sobie z niesprzyjających warunkach atmosferycznych, jakie potrafi zaprezentować Babia Góra i jej okolice.

Góry szczególnie przybliżają nas do natury, przypominają nam o naszych zwierzęcych korzeniach, ale również o tym, że jako ludzie pochodzący w większości z miast jesteśmy na terenie każdego Parku gośćmi. Obcowanie z górami daje bezcenne wrażenia – bieganie jest często intuicyjne, potrafi wzruszyć i zachwycić. Bieg Śnieżnej Pantery jest darmowy i dedykowany ludziom, którzy biegają dla czegoś więcej niż dla medalu. Biegają, bo wzywa ich natura, z którą czują silną więź. Posiadają instynkt – jak Śnieżna Pantera, i jak tegoroczni bohaterowie Biegu – Niedźwiedzie.

REKLAMA

Bieg Śnieżnej Pantery fot. Marek Kowalski/organizatorzy

Trasa IV Biegu Śnieżnej Pantery

Dystans: 21 km

Przewyższenia: 1270 m/1270 m

Limit czasu: 5 godzin

Trasa biegu: mapa

Program IV Biegu Śnieżnej Pantery

10 marca 2018 (sobota)

  • 7:00-8:30 – Biuro Zawodów –Parking przy wejściu do Babiogórskiego Parku Narodowego (Zawoja-Markowa, za Dyrekcją Babiogórskiego Parku Narodowego)

  • 8:35 – rozgrzewka z Grzegorzem „Dzikiem” Soczomskim

  • 8:50 – odprawa zawodników (Organizator, GOPR i BgPN)

  • 9:00 – start biegu na dystansie 21 km

  • 9:30-13:00 - wystawa stała w Dyrekcji BgPN dla rodzin i osób towarzyszącym biegaczom – wstęp wolny w ramach BŚP, zwiedzanie wystawy stałej oraz „niedźwiedziowy konkurs” dla najmłodszych zorganizowany przez Pracowników BgPN.

  • 12:30 – 14:30 – herbata i wydawanie ciepłego posiłku uczestnikom biegu

  • 14:00 – zamknięcie trasy biegu

  • 16:00 – integracja uczestników biegu w części barowej lub restauracyjnej Hotelu Beskid

REKLAMA

REKLAMA

Bieg Śnieżnej Pantery fot. Marek Kowalski/organizatorzy

Więcej informacji na temat IV Biegu Śnieżnej Pantery na oficjalnej stronie zawodów: biegsnieznejpantery.pl

BŚP

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij