5. PKO Bieg Charytatywny: sztafety mogą więcej!

W sztafecie zawsze dajesz z siebie więcej niż w biegu indywidualnym. Szczególnie wtedy, gdy wiesz, że Twój wysiłek dla innych oznacza dużo więcej niż tylko lepszy wynik na mecie - tak jak podczas organizowanego w 12 miastach Polski PKO Biegu Charytatywnego, który służy niesieniu pomocy dzieciom.

5. PKO Bieg Charytatywny: sztafety mogą więcej!
W 2019 roku w PKO Biegu Charytatywnym w każdym z 12 miast wystartuje już nie 70, a 100 pięcioosobowych sztafet (fot. Dominik Kalamus)

Można zaryzykować stwierdzenie, że polskie bieganie sztafetami stoi, bo przecież i halowy rekord świata 4 x 400 metrów mężczyzn, i mistrzostwo Europy 4 x 400 metrów kobiet... No i sztafety biegające podczas kolejnych edycji PKO Biegu Charytatywnego w kilkunastu miastach w całej Polsce.

W tym roku wystartuje już 5. edycja tego biegu, który, oprócz emocji nie mniejszych niż te na stadionach świata, niesie ze sobą pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują – dzieciakom.

Bieg dla innych

Idea tego biegu jest prosta i genialna zarazem. Na stadionach w 12 miastach w Polsce startują 5-osobowe sztafety i rywalizują w biegu godzinnym. Wynik jest oczywiście ważny, ale jeszcze ważniejsze jest to, że każde przebiegnięte kółko oznacza konkretne pieniądze, które Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje na cel charytatywny.

W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na edukację dzieci z Domów Dziecka w 12 województwach, w których odbywa się bieg. W poprzednich edycjach pieniądze były przeznaczane na posiłki dla potrzebujących dzieci.

„Do tej pory przekazaliśmy na ten cel blisko trzy miliony zł” – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Do udziału w PKO Biegu Charytatywnym zachęcają znane postaci ze świata sportu i kultury. Wśród ambasadorów imprezy są m.in. aktorka Karolina Gorczyca, lekkoatleci Paweł Januszewski, Sebastian Chmara i Marek Plawgo, pływak Paweł Korzeniowski oraz tancerz Maciej „Florek” Gleba.

5. PKO Bieg Charytatywny: sztafety mogą więcej!
Sebastian Chmara, Karolina Gorczyca i Paweł Januszewski to tylko trójka z 12 ambasadorów PKO Biegu Charytatywnego, którzy będą wspierać akcję w każdym mieście, w którym odbędzie się bieg

Rekord do pobicia

W 4. PKO Biegu Charytatywnym w zeszłym roku biegacze pokonali w sumie 34 796 okrążeń, czyli 13 918 km. To oznacza, że Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała na posiłki dla potrzebujących dzieci aż 730 tysięcy złotych.

Rekordowy wynik PKO Biegu Charytatywnego wynosi 54 okrążenia plus 290 metrów i został ustanowiony w 2018 roku przez startujący w Łomży zespół Korytkowski Team.

Nie prześpij startu

5. PKO Bieg Charytatywny wystartuje w sobotę, 14 września o godzinie 10, jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce.

W każdym mieście może wystartować sto 5-osobowych sztafet, więc nie przegap zapisów, które rozpoczną się 26 sierpnia o godzinie 10 na stronie pkobiegcharytatywny.pl - zainteresowanie co roku jest tak duże, że listy startowe zapełniają się w błyskawicznym tempie. Minimalne wpisowe to 50 zł na sztafetę, ale można oczywiście dołożyć coś od siebie.

PKO Bieg Charytatywny przeznaczony jest dla biegaczy, którzy mają ukończone 14 lat, jednak towarzyszyć będzie mu PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym mogą startować dzieciaki w wieku od roku do lat 13.

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje również program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w Polsce. Podczas nich możesz wziąć udział w akcji „Biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących pomocy. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „Biegnę dla…”, uzupełnioną imieniem wspieranej osoby, i przekroczyć z nią linię mety. Fundacja w blisko 380 takich akcjach wsparła niemal 430 beneficjentów kwotą 4 mln 732 tys. zł.

Szykuj więc formę na 14 września. To ważniejsze niż myślisz.

5. PKO Bieg Charytatywny: sztafety mogą więcej!
5. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce, co widać na logo tegorocznej imprezy

5. PKO Bieg Charytatywny: gdzie i kiedy

Data: 14 września 2019 r.

Start: godzina 10:00

Miejsce:

 • Białystok – stadion lekkoatletyczny w ZOS „Zwierzyniec”

 • Bydgoszcz – stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka

 • Koszalin – stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”

 • Kraków – stadion AWF

 • Lidzbark Warmiński – stadion miejski

 • Lublin – stadion MKS „Start”

 • Łódź – stadion AZS Łódź

 • Poznań – stadion Golęcin

 • Ruda Śląska – stadion lekkoatletyczny

 • Słupsk – stadion 650-lecia

 • Warszawa – stadion AWF Warszawa

 • Wrocław – stadion AWF Wrocław

Zapisy: formularz zgłoszeniowy będzie udostępniony 26 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 10 na stronie pkobiegcharytatywny.pl.

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}