[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne!

Niespełna dwa miesiące pozostały do 6. Półmaratonu Jeleniogórskiego - biegu wprawdzie ulicznego, ale na stosunkowo trudnej górskiej trasie. Kolejna edycja wystartuje już 7 kwietnia, czyli o blisko miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach, więc kto chce pobiec u bram Karkonoszy, musi pospieszyć się z zapisami.

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne! fot. materiały organizatora

Półmaraton Jeleniogórski był, jest i będzie bieg z zębem i górskim charakterem. Bieg uliczny, ale na trudnej trasie, a co najważniejsze - to przecież wciąż "bieg z widokiem na góry". To hasło pozostaje niezmienne i aktualne. Góry są tu naprawdę blisko, czuć je na każdym kilometrze, a widoki na Śnieżkę pozwalają zapomnieć o tym, że w górę i w dół mamy również pod nogami.

Prawie wszystko zostaje po staremu, ale nowa, wcześniejsza o miesiąc data ma spowodować, że ta karkonoska "połówka" może stać się jednym z najbardziej pożądanych i popularnych wiosennych startów na Dolnym Śląsku.

REKLAMA

REKLAMA

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne! fot. materiały organizatora

Początek kwietnia wydaje się być dobrym wyborem, bo wciąż jeszcze będzie czas, aby powalczyć o życiówkę u progu kolejnego sezonu, a po zimowym, mozolnym nabijaniu kilometrów Półmaraton Jeleniogórski będzie atrakcyjną propozycją dla tych wszystkich, którzy chcą posmakować nieco więcej niż tylko odmierzonego asfaltowego dystansu. Jelenia Góra, brama Karkonoszy, zaprasza więc tym razem już 7 kwietnia!

REKLAMA

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: mapa trasy

Tradycyjnie zawodnicy wystartują z Cieplic-Zdroju, uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, a bazą 6. Półmaratonu Jeleniogórskiego będzie Plac Piastowski. Powrót - również do Cieplic, a ostatnie metry znów poprowadzono przez przepiękny o każdej porze roku Park Zdrojowy, wymarzone miejsce na wiosenny spacer i dopingowanie uczestników. Tuż obok słynne Termy Cieplickie - w sam raz na relaks i regenerację po biegu.

REKLAMA

REKLAMA

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne! fot. materiały organizatora

Organizatorzy znów proponują dwa dystanse - półmaraton (atest PZLA) i bieg na 10 km. Trasa półmaratonu poprowadzi obrzeżami Jeleniej Góry oraz przez pobliskie miejscowości, a panorama Karkonoszy będzie nam towarzyszyć przez cały czas. Po wybiegnięciu z Cieplic przyjdzie czas na Sobieszów, a potem na gminę Podgórzyn, by przez Sosnówkę, Marczyce i Staniszów wrócić na metę. "Dycha" wróci do Cieplic trochę wcześniej.

Oprócz klasyfikacji open i wyników w indywidualnych kategoriach wiekowych będziemy mieli klasyfikację drużynową - wciąż mało popularną na biegowych imprezach.

O miejsce na liście startowej warto się postarać już dziś, bo najniższa opłata startowa obowiązuje tylko do końca stycznia.

REKLAMA

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne! fot. materiały organizatora

Nowa data to też nowe podejście do Półmaratonu Jeleniogórskiego i zmiany w cyklu Runner's World Super Bieg, w którym, po pierwsze, w 2018 r. będzie mniej biegów, a po drugie - zostaną w nim tylko biegi górskie. Półmaraton Jeleniogórski znów stanie się więc ulicznym singlem i nie znajdzie się w kalendarzu RWSB 2018. Organizatorzy już teraz zapowiadają za to szereg nowych atrakcji, m.in. loterię fantową i losowanie nagród, bogate pakiety startowe i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

REKLAMA

REKLAMA

6. 6. Półmaraton Jeleniogórski: nowa data, góry wciąż równie piękne! fot. materiały organizatora

Mamy więc obecnie w Jeleniej Górze dwa ciekawe uliczne biegi - otwierający sezon Półmaraton Jeleniogórski i zamykający sezon, listopadowy Bieg Niepodległości. Wszystko idealnie ułożone, tak aby właśnie tu zaczynać i kończyć biegowy sezon.

Bieg z widokiem na góry - 6. Półmaraton Jeleniogórski rusza z Cieplic-Zdroju 7 kwietnia o godz. 11:00.

Więcej szczegółowych informacji i zapisy na oficjalnej stronie zawodów jelenia.superbieg.pl

RW

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij