8. Półmaraton Jeleniogórski z powodu koronawirusa przesunięty na jesień

8. Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka, pierwotnie zaplanowane na 5 kwietnia, z powodu pandemii koronowirusa i zgodnie z decyzjami odpowiednich służb i instytucji zostały przeniesione na jesień.

8. Półmaraton Jeleniogórski z powodu koronawirusa przesunięty na jesień
fot. Runner's World Super Bieg

Wiosna w Jeleniej Górze miała obfitować w wiele atrakcyjnych wydarzeń sportowych, ale zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i na świecie musiało oczywiście na te ambitne plany wpłynąć. Biorąc pod uwagę zalecenia, rekomendacje i decyzje odpowiednich służb i instytucji – zarówno polskich, jak i międzynarodowych – oraz dostosowując się do konieczności ograniczania zgromadzeń, skupisk ludzkich oraz odwoływania i zawieszania imprez o charakterze masowym, zawodów sportowych, czasowego zamknięcia placówek oświatowych i kulturalnych – władze miasta oraz organizator planowanych imprez zdecydowali o definitywnym przełożeniu 8. Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki na termin jesienny.

W tej chwili zawody przeniesione zostały na 27 września (niedziela). W związku z tym, wszystkie osoby, które dokonały opłaty startowej, mogą na tej podstawie wystartować w biegu, który odbędzie się w nowym terminie, a wszystkie opłaty startowe zostaną automatycznie przeniesione.

W szczególnych przypadkach, organizatorzy proponują następujące rozwiązania tym, którym wrześniowy termin nie odpowiada i nie mogą skorzystać z przeniesienia opłaty na wrzesień:

  • przepisanie opłaty startowej na Bieg Niepodległości 11 listopada 2020
  • przepisanie opłaty startowej na dowolny bieg górski cyklu Runner's World Super Bieg 2020
  • przepisanie opłaty startowej na 3. Ultra Sowę
  • możliwość cesji i przekazania pakietu startowego innej osobie, zgodnie z regulaminem biegu

Zapisy pozostają otwarte aż do uzyskania limitu 1000 startujących i opłaconych zawodników. Pełen pakiet startowy jest gwarantowany maksymalnie do 20 sierpnia 2020 – chyba że lista startowa zapełni się wcześniej.

Informacje dotyczące cyklu Runner's World Super Bieg 2020 oraz innych biegów organizowanych przez Grabek Promotion można znaleźć na oficjalnej stronie superbieg.pl

SB

Zobacz również:
REKLAMA
}