8. Półmaraton Jeleniogórski z powodu koronawirusa przesunięty na jesień

8. Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka, pierwotnie zaplanowane na 5 kwietnia, z powodu pandemii koronowirusa i zgodnie z decyzjami odpowiednich służb i instytucji zostały przeniesione na jesień.

8. Półmaraton Jeleniogórski z powodu koronawirusa przesunięty na jesień
fot. Runner's World Super Bieg

Wiosna w Jeleniej Górze miała obfitować w wiele atrakcyjnych wydarzeń sportowych, ale zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i na świecie musiało oczywiście na te ambitne plany wpłynąć. Biorąc pod uwagę zalecenia, rekomendacje i decyzje odpowiednich służb i instytucji – zarówno polskich, jak i międzynarodowych – oraz dostosowując się do konieczności ograniczania zgromadzeń, skupisk ludzkich oraz odwoływania i zawieszania imprez o charakterze masowym, zawodów sportowych, czasowego zamknięcia placówek oświatowych i kulturalnych – władze miasta oraz organizator planowanych imprez zdecydowali o definitywnym przełożeniu 8. Półmaratonu Jeleniogórskiego i Jeleniogórskiej Dziesiątki na termin jesienny.

REKLAMA

W tej chwili zawody przeniesione zostały na 27 września (niedziela). W związku z tym, wszystkie osoby, które dokonały opłaty startowej, mogą na tej podstawie wystartować w biegu, który odbędzie się w nowym terminie, a wszystkie opłaty startowe zostaną automatycznie przeniesione.

W szczególnych przypadkach, organizatorzy proponują następujące rozwiązania tym, którym wrześniowy termin nie odpowiada i nie mogą skorzystać z przeniesienia opłaty na wrzesień:

  • przepisanie opłaty startowej na Bieg Niepodległości 11 listopada 2020
  • przepisanie opłaty startowej na dowolny bieg górski cyklu Runner's World Super Bieg 2020
  • przepisanie opłaty startowej na 3. Ultra Sowę
  • możliwość cesji i przekazania pakietu startowego innej osobie, zgodnie z regulaminem biegu

Zapisy pozostają otwarte aż do uzyskania limitu 1000 startujących i opłaconych zawodników. Pełen pakiet startowy jest gwarantowany maksymalnie do 20 sierpnia 2020 – chyba że lista startowa zapełni się wcześniej.

Informacje dotyczące cyklu Runner's World Super Bieg 2020 oraz innych biegów organizowanych przez Grabek Promotion można znaleźć na oficjalnej stronie superbieg.pl

SB

REKLAMA