ASICS GEL-Kayano 28: wyjątkowa stabilizacja potwierdzona przez gwiazdę

Joanna Mazur, niewidoma biegaczka, która już wkrótce będzie walczyć o medale na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, przed wylotem do Japonii przetestowała najnowszy model ASICS GEL-Kayano 28.

ASICS GEL-Kayano 28: wyjątkowa stabilizacja potwierdzona przez gwiazdę ASICS / P. Kucza
fot. ASICS / P. Kucza

Marka ASICS zorganizowała wyjątkowy event z udziałem wyjątkowej ambasadorki marki - Joanny Mazur. Utytułowana polska biegaczka i paraolimpijka przetestowała na warszawskiej Agrykoli najnowszy model GEL-Kayano 28. 

Buty z serii Kayano słyną ze stabilizacji podczas biegu, a ich najnowsza odsłona w głównej mierze stawia na komfort, poczucie płynności oraz amortyzację. Pianka FF Blast gwarantuje responsywne odbicie. Nowością jest niskoprofilowa struktura pięty, która poprawia efektywność pracy palców i stabilność biegu. Całość wspiera zaawansowana technologia Dynamic Duomax, minimalizująca nadmierne przechylanie stopy do wewnątrz.

"Z mojej perspektywy najważniejsza podczas biegu jest właśnie stabilizacja. Jest ona gwarancją spokoju oraz pewności siebie. Nie widząc przed sobą podłoża, buty muszą być doskonale sprawdzone i przetestowane. Model GEL-Kayano 28 stanowi realne wsparcie dla wszystkich biegaczy, a dla mnie jest synonimem zarówno wygody, jak i maksymalnego komfortu. Używam go do treningów biegowych oraz na siłowni. Na zawody muszę natomiast ubierać kolce" – powiedziała Joanna Mazur, która będzie reprezentować Polskę na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

ASICS GEL-Kayano 28: wyjątkowa stabilizacja potwierdzona przez gwiazdę ASICS / P. Kucza
fot. ASICS / P. Kucza

Niewidoma zawodniczka, która porusza się po bieżni wraz z trenerem i przewodnikiem Michałem Stawickim (oboje są ze sobą połączeni specjalną taśmą), jest multimedalistką mistrzostw świata oraz Europy - zdobyła m.in. złoty medal w biegu na 1500 m na MŚ w Londynie w 2017 roku. Specjalizuje się w biegach krótki i średniodystansowych. Na koncie ma m.in. tytuł najlepszego sportowca niepełnosprawnego w Polsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego 2017.

Utalentowana lekkoatletka jest także globalną ambasadorką kampanii Uplifting Minds. ASICS zaprasza osoby z całego świata, aby doświadczyły podnoszącej na duchu mocy sportu i stworzyły społeczność „poruszonych” umysłów. Marka rzuca wyzwanie biegaczom, którzy dzięki platformie Mind Uplifter mogą zbadać swoje samopoczucie psychiczne przed i po treningu, a następnie udostępnić wyniki w mediach społecznościowych za pomocą #UpliftingMinds, co pozwoli zbierać fundusze na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.

Model ASICS GEL-Kayano 28 możecie kupić w sklepach ASICS.com, Eobuwie.pl, ButyJana.pl oraz SklepBiegacza.pl.

Zobacz także: Joanna Mazur i Michał Stawicki: rozbłysk sportowej supernowej (fotoreportaż ze zdjeciami wyróżnionymi w 14. Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic)

GK

Zobacz również:
REKLAMA
}