ASICS wprowadza do sprzedaży maseczkę dla biegaczy

Jak bezpiecznie biegać w czasach pandemii, nie narażając siebie i innych na zarażenie koronawirusem, nawet podczas treningów w większej grupie? Odpowiedzią może być zaawansowana technologicznie maska, którą dla biegaczy stworzyli projektanci i inżynierowie firmy ASICS.

ASICS wprowadza do sprzedaży maseczkę dla biegaczy ASICS
fot. materiały prasowe ASICS

Z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, biegacze na całym świecie stanęli przed wyzwaniem, jak bezpiecznie uprawiać swoją ulubioną dyscyplinę z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Obostrzenia w Polsce są co prawda luzowane, ale z badań marki ASICS wynika, że 66% sportowców ćwiczy teraz indywidualnie w miejscach niedostępnych dla innych osób, a także zmieniło swoje biegowe trasy, aby podczas treningów nie narażać się na bezpośredni kontakt z ludźmi.

Odpowiedzią na ich potrzeby jest zaawansowana technologicznie osłona twarzy, która nie zmniejsza komfortu podczas aktywności fizycznej na otwartej przestrzeni. Maska została stworzona przez naukowców i projektantów z ASICS Institute of Sport Science (ISS), mieszczącego się w globalnej siedzibie firmy w japońskim Kobe, z myślą o biegaczach, którzy nade wszystko cenią sobie wygodę oraz bezpieczeństwo w wymagających czasach pandemii.

Projektanci i inżynierowie japońskiej marki podkreślają, że osłona twarzy nie przypomina żadnego innego produktu, dostępnego obecnie na rynku. Innowacyjny projekt w połączeniu z nowoczesną konstrukcją chroni biegaczy i pozwala im skupić się na sportowych celach, niezależnie od poziomu zaawansowania treningowego i z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa.

ASICS wprowadza do sprzedaży maseczkę dla biegaczy ASICS
fot. materiały prasowe ASICS

Unikalna, zakrzywiona konstrukcja gwarantuje więcej miejsca wewnątrz osłony twarzy, umożliwiając swobodne oddychanie w trakcie biegu. Za przepływ powietrza odpowiadają natomiast otwory wentylacyjne, jednocześnie zapobiegające rozprzestrzenianiu się wydychanej, skroplonej wody z ust. Wodoodporny materiał osłony ułatwia jej czyszczenie i chłodzi napływające do ust powietrze, poprawiając przewiewność. Regulowany sznurek usprawnia jej dopasowanie, a sam produkt został wykonany w około 31% z materiałów pochodzących z recyklingu.

"Wiemy, jak istotna dla biegaczy jest ochrona siebie oraz innych podczas uprawiania sportu. Zdajemy sobie również sprawę, że zakrywanie twarzy może być niewygodne i ograniczać wydolność - mówi Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy instytutu ISS. - Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwoliło nam stworzyć osłonę, która zapewnia swobodę oddychania nawet podczas maksymalnego wysiłku".

Z globalnych badań marki ASICS realizowanych w czasach pandemii wynika, że 68% osób jest bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zmotywowanych do cyklicznego uprawiania sportu. Z drugiej strony 79% regularnie ćwiczących uznaje noszenie masek za frustrujące, argumentując to utrudnionym oddychaniem oraz podrażnioną skórą. Jednocześnie jednak aż 53% biegaczy twierdzi, że osłona podczas biegu poprawia ich bezpieczeństwo.

Osłony twarzy dla biegaczy będą dostępne na polskim rynku od września na stronie Asics.com w cenie 170 zł.

AS

Zobacz również:
REKLAMA
}