Alpejskie Izery: 4F Świeradów Run już 6 października!

Mamy już kalendarzową, astronomiczną i biegową jesień, a to oznacza, że czas na finał cyklu Runner's World Super Bieg i jedyny w całej serii bieg alpejski - 4F Świeradów RUN! Oganizatorzy zapraszają na niego już w sobotę, 6 października. Kończymy w ten sposób trzeci sezon RWSB, ale izerska impreza odbywa się już po raz piąty. Tradycyjnie warto się pośpieszyć z zapisami, bo limit miejsc wynosi 500, a zostało ich już tylko kilkadziesiąt.

Alpejskie Izery: 4F Świeradów Run już 6 października!
fot. RWSB

Podstawowe dystanse 4F Świeradów RUN to tradycyjnie już biegi na 10 i 15 km. Trasa biegu wiedzie oczywiście spod dolnej stacji kolei Ski&Sun, a kończy się przy górnej, tuż pod szczytem Stogu Izerskiego. Te dystanse odróżniają izerski bieg od pozostałych imprez cyklu RWSB – zawsze mamy na nich przecież półmaraton i „dychę”. W Świeradowie „dycha” zostaje -  z tym, że jest alpejska, więc od startu trasa wiedzie konsekwentnie w górę, a rolę dłuższego dystansu przejmuje „piętnastka”. I tu, i tu mamy ostatnią w sezonie okazję do zainkasowania kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej RWSB.

Dodatkowym dystansem w Świeradowie jest bieg na 2700 m – dla zdeklarowanych sprinterów albo dla tych, którzy z bliska chcą się przyjrzeć bieganiu w górach i tylko przez chwilę zobaczyć, jak to wszystko wygląda i o co w tym wszystkim chodzi.

Alpejskie Izery: 4F Świeradów Run już 6 października!
fot. RWSB

Jeśli ktoś chce sobie zapewnić bezproblemowy start i pełen pakiet startowy, to naprawdę ostatni dzwonek, aby się zapisać i opłacić start.  W pakiecie startowym m.in. pamiątkowa koszulka, medal czekający na mecie przy górnej stacji kolei gondolowej Ski&Sun i bony rabatowe do sklepów sieci 4F. Poza tym – jak zawsze – gratisowy powrót kolejką w dół, a tam ciepły posiłek dla wszystkich zawodniczek i zawodników.

Najpierw oczywiście medale i bufet meta, na którym organizatorzy będą serwować (zależnie od pogody) – zimny izotonik BYE i Staropolankę albo gorącą herbatę. To też jeden z elementów, za które kochamy biegi górskie, bo pogoda może być nieprzewidywalna i postawić większe wymagania niż na zwykłym biegu ulicznym. Tym bardziej w biegu alpejskim, w którym meta znajduje się kilkaset metrów wyżej niż start.

Alpejskie Izery: 4F Świeradów Run już 6 października!
fot. RWSB

Na 4F Świeradów RUN przewyższenie na dystansie 15 km wynosi 630 metrów, a na 10 km - 560 metrów. Od startu oba dystanse biegną wspólnie, aby rozdzielić się po 6 km. „Dycha” zacznie wspinaczkę do mety. A „piętnastka” pobiegnie dalej, w głąb Gór Izerskich, wznosząc się oczywiście wyżej i wyżej...

Po biegu dekoracja zwycięzców, a potem dekoracja najlepszych zawodniczek, zawodników i teamów w klasyfikacji generalnej RWSB. Jednym słowem – wielki finał!

Biuro zawodów zaprasza pod dolną stację kolei Ski&Sun przy ul. Źródlanej w Świeradowie-Zdroju już w piątek w godzinach 17-20. W sobotę, w dniu biegu, będzie czynne od godz. 8. Start punktualnie o godzinie 11:00!

Więcej o finałowej edycji RWSB i pozostałych biegach cyklu na cykl.superbieg.pl

RW

Zobacz również:
REKLAMA
}