Asics MetaRide: długie bieganie zdefiniowane na nowo

28 lutego 2019 roku na długo zapisze się w pamięci biegaczy. To właśnie tego dnia ASICS postawił biegowy świat na głowie, odkrywając kompletnie nowy koncept obuwia do biegania - METARIDE. Odsłona premierowego konceptu odbyła się w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu.

Na wydarzenie przybyło wielu gości ze świata biegowego, m.in dziennikarze, Ambasadorzy ASICS: Yared Shegumo, Błażej Brzeziński, Paulina Kaczyńska i Jerzy Skarżyński, oraz liczna reprezentacja drużyny ASICS FrontRunner Poland. Obecna była także mistrzyni paraolimpijska z Rio - Joanna Mazur.

15 minut po godzinie 11 zgromadzonych gości ze sceny przywitał Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager, który zaprezentował widowni najnowszy produkt japońskiej marki - buty METARIDE. Ten koncept to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym, spełniając ambicję ASICS aby pomóc każdemu biegaczowi "win the long run".

Projektowany na przestrzeni prawie 3 lat przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe, METARIDE™ został precyzyjnie skonstruowany w taki sposób, by zminimalizować ruch w obszarze, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana - w stawie skokowym.

Udowodniona naukowo całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE™. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku.

Rezultat? Obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii. Obuwie, które dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym poziomie pokonywać dłuższe dystanse, niż mogłoby im się wydawać możliwe.

Zawierając liczne unikalne technologie w całkowicie nowej, radykalnej formie, METARIDE™ z powodzeniem optymalizuje wszystkie trzy fazy kroku biegowego, tworząc całkowicie nowy rodzaj buta biegowego. Podczas testów METARIDE™ zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami, a w efekcie udowodniono:

  • redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego
  • zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności
  • dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia

Kenichi Harano, Executive Officer oraz Senior General Manager w ISS stwierdził, że METARIDE™  stanowi całkowity przełom w pokonywaniu długich dystansów.

“Koncept METARIDE™, oraz nowa technologia GUIDESOLE™, fundamentalnie różnią się od jakichkolwiek butów, które kiedykolwiek stworzyliśmy, a także wszystkich, które są obecnie dostępne na rynku. Spojrzeliśmy na efektywność biegu od zupełnie innej strony, od strony ASICS, aby zapewnić całkowicie nowe 'odczucie' przy jednoczesnym utrzymaniu naszego poziomu ochrony i osiągów.”

Yasuhito Hirota, ASICS President oraz COO stwierdził, że METARIDE™ udowadnia przywiązanie ASICS do tego, by nadawać ton myśleniu biegaczy na temat najnowocześniejszych produktów i technologii.

“Wierzymy, że ta nowa technologia posiada potencjał aby wzburzyć świat długich biegów. Nasi biegacze i lekkoatleci zdradzili nam, że  METARIDE™ już teraz zmienia sposób, w jaki trenują, biegają, ścigają się i regenerują. To dopiero początek nowej ery dla ASICS, ponieważ dostarczamy naszym fanom najlepsze innowacje, a jednocześnie przyciągamy nową generację biegaczy.”

Prezentując szczyt innowacyjności ASICS,  METARIDE™  to pierwszy model w nowej energooszczędnej kategorii ASICS, która z czasem udostępni ten sam koncept i technologie większej liczbie biegaczy, na różnych pułapach cenowych. Bardziej przystępne cenowo modele wypuszczone zostaną jesienią 2019.

Po prezentacji, zaproszeni goście mogli przymierzyć i przetestować METARIDE™ na bieżni mechanicznej oraz zbadać swoje stopy za pomocą systemu Motion ID. Obecni mogli także spróbować swoich sił w elektronicznej grze zręcznościowej i wygrać premierowy produkt! Całość zamknęła się biegiem zorganizowanym przez Sklep Biegacza, który odbył się o godzinie 18:00.

METARIDE™ dostępny jest w limitowanych ilościach od 28 lutego w:

  • Sklep Biegacza - Warszawa Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45
  • Sklep Biegacza - Kraków, ul. Józefa Kałuży 1
  • Świat Biegacza - Poznań, ul. Kanałowa 15
  • sklepie internetowym www.asics.pl

Sugerowana cena detaliczna: 1025 zł

MR

Zobacz również:
REKLAMA
}