Asics stawia na recykling z Worn Again Technologies

Asics oraz Worn Again Technologies łączą siły, by zmieniać rzeczywistość recyklingu w sektorze produktów sportowych i ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.

Asics stawia na recykling z Worn Again Technologies
fot. Asics

Asics EMEA ogłosiło, że nawiązało współpracę z Worn Again Technologies w zakresie recyklingu odzieży zebranej przez konsumentów i tworzenia przyszłych swoich produktów w taki sposób, aby nadawały się do recyklingu. Jako Worn Again Technologies Pioneer Member, Asics dołącza do grona marek w przemyśle odzieżowym wybiegających swoimi działaniami w przyszłość, którą stanowi wielokrotne wykorzystanie materiałów.

„Od pierwszych dni wiedzieliśmy, że współpraca z partnerami strategicznymi jest najskuteczniejszym sposobem na urzeczywistnienie naszej wizji. W ciągu ostatnich 8 lat budowaliśmy technologię i infrastrukturę dla tego rozwiązania, ale marki i firmy sprzedające produkty odgrywają ogromną rolę, umożliwiając nam dostarczanie materiałów wtórnych dla światowego przemysłu tekstylnego” - mówi Cyndi Rhoades, dyrektor generalny i założyciel Worn Again Technologies.

Przejście na bardziej zrównoważone materiały jest podstawą strategii zrównoważonego rozwoju Asics. Firma zobowiązuje się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych związanych z produkcją o 55% na całym świecie do 2030 roku i zastąpienia konwencjonalnego poliestru, używanego w odzieży i cholewkach butów, alternatywnymi surowcami wtórnymi.

„Asics zajmuje się sportem i jego zdrowym wkładem w społeczeństwo - mówi Romy Miltenburg, manager CSR & Sustainability EMEA at Asics. - Naszym celem jest tworzenie produktów, które nie tylko pomagają ludziom żyć szczęśliwszymi i wieść zdrowsze życie, ale także pozostawić naszą planetę bezpieczną i zdrową. Przez partnerstwo z Worn Again Technologies jesteśmy o krok bliżej naszego celu stworzenia zrównoważonego modelu biznesowego”.

Proces recyklingu polimerów, opracowany przez Worn Again Technologies, pozwala na ich ponowne wykorzystanie, co oznacza znaczące zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Worn Again Technologies kontynuuje swój szybki wzrost, wzywając do tego, aby kolejne marki dołączyły do nich i znalazły się wśród tych, które czerpią już korzyści z tej innowacyjnej branży.

Asics dołączył do grona Pioneer Members Worn Again Technologies - pozostałe firmy to H&M, Kering, Sympatex, Dibella, Dhana, Directex oraz Himes.

AR

Zobacz również:
REKLAMA
}