Bieg po Nowe Życie otwiera lato i powraca do Wisły!

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, Bieg po Nowe Życie powróci do Wisły - jubileuszowa edycja tego promującego transplantologię wydarzenia, mimo pandemii, odbędzie się w tradycyjnej formule marszu nordic walking.

Bieg po Nowe Życie otwiera lato i powraca do Wisły! Bieg po Nowe Życie
Cezary Trybański podczas 14. Biegu po Nowe Życie w 2019 roku w Wiśle (fot. materiały prasowe)

Bieg po Nowe Życie długo czekał na wiślański jubileusz. Dziesiąta edycja wydarzenia w Wiśle, a osiemnasta w historii, mimo wielu przeciwności, powraca w Beskidy i - co najważniejsze - do znanej i lubianej formuły. Na trasie symbolicznego marszu nordic walking pojawią się jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów.

REKLAMA

"Jubileusz z powodu pandemii będzie skromniejszy niż planowaliśmy, ale najważniejsze jest to, że możemy się spotkać i promować  idee, które przyświecają Biegowi po Nowe Życie" – cieszy się Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca wydarzenia.

"Pandemia dotknęła polską transplantologię, tak jak inne dziedziny medycyny. W 2020 roku we wszystkich ośrodkach transplantologicznych w Polsce przeszczepiono 1180 narządów od zmarłych dawców. W 2019 roku były to 1473 narządy. Mówienie o transplantologii, przekonywanie i edukacja są potrzebne jak nigdy dotąd – mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

"Szykujemy się na przyjazd wielu znakomitych autorytetów z dziedziny transplantologii i nie tylko. Będą więc lekarze różnych specjalności i koordynatorzy transplantacyjni. Staramy się, by jak najszerzej były reprezentowane polskie ośrodki przeszczepiające narządy" – dodaje Pilarz.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca punktualnie w samo południe na rynku w Wiśle. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na stronie transplantologia.info.

NZ

Zobacz również:
Wbrew pozorom "piątka" to wymagający dystans, więc tylko dobry plan treningowy, uwzględniający bardzo różne jednostki treningowe, pozwoli Ci potem na trasie osiągnąć tempo na miarę Twoich możliwości. Żeby naprawdę szybko pognać do mety biegu na 5 km, musisz się przygotować do startu, realizując każdy trening bardzo poważnie i z poświęceniem.
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA