Bieg po Nowe Życie otwiera lato i powraca do Wisły!

Już w najbliższą sobotę, 12 czerwca, Bieg po Nowe Życie powróci do Wisły - jubileuszowa edycja tego promującego transplantologię wydarzenia, mimo pandemii, odbędzie się w tradycyjnej formule marszu nordic walking.

Bieg po Nowe Życie otwiera lato i powraca do Wisły! Bieg po Nowe Życie
Cezary Trybański podczas 14. Biegu po Nowe Życie w 2019 roku w Wiśle (fot. materiały prasowe)

Bieg po Nowe Życie długo czekał na wiślański jubileusz. Dziesiąta edycja wydarzenia w Wiśle, a osiemnasta w historii, mimo wielu przeciwności, powraca w Beskidy i - co najważniejsze - do znanej i lubianej formuły. Na trasie symbolicznego marszu nordic walking pojawią się jak zawsze osoby po przeszczepieniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów.

"Jubileusz z powodu pandemii będzie skromniejszy niż planowaliśmy, ale najważniejsze jest to, że możemy się spotkać i promować  idee, które przyświecają Biegowi po Nowe Życie" – cieszy się Przemysław Saleta, ambasador i współtwórca wydarzenia.

"Pandemia dotknęła polską transplantologię, tak jak inne dziedziny medycyny. W 2020 roku we wszystkich ośrodkach transplantologicznych w Polsce przeszczepiono 1180 narządów od zmarłych dawców. W 2019 roku były to 1473 narządy. Mówienie o transplantologii, przekonywanie i edukacja są potrzebne jak nigdy dotąd – mówi Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

"Szykujemy się na przyjazd wielu znakomitych autorytetów z dziedziny transplantologii i nie tylko. Będą więc lekarze różnych specjalności i koordynatorzy transplantacyjni. Staramy się, by jak najszerzej były reprezentowane polskie ośrodki przeszczepiające narządy" – dodaje Pilarz.

18. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 12 czerwca punktualnie w samo południe na rynku w Wiśle. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie na stronie transplantologia.info.

NZ

REKLAMA
}