REKLAMA

Bieg po Nowe Życie w nowej formule już 21 czerwca!

Najbliższa edycja Biegu po Nowe Życie, wzorem innych imprez masowych, odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy podczas internetowej transmisji na żywo połączą się z osobami po przeszczepieniu z kilkudziesięciu polskich miast! Nie zabraknie również wspierających ideę transplantologii gwiazd ekranu, sceny i estrady.

Bieg po Nowe Życie Online już 21 czerwca! fot. Bieg po Nowe Życie

Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie, społecznej inicjatywy wsparcia polskiej transplantologii, odbędzie się po raz pierwszy w formule online! W trwającej ponad 3 godziny transmisji na żywo, która wystartuje 21 czerwca o godz. 15:30, udział wezmą znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów, autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej oraz partnerzy projektu.

"Niezmiennie dla nas najważniejsze są jednak osoby po przeszczepieniu, to o nich jest i dla nich maszeruje Bieg po Nowe Życie – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - Mamy już zgłoszenia kilkudziesięciu osób, które dzięki transplantacji otrzymały szansę na drugie życie. Wszyscy oni połączą się z nami w czasie transmisji, niektórzy na pewno pokażą nam swoje rodziny i przyjaciół, pozdrowią z miejsc, w których mieszkają z nadzieją, że planowany na październik warszawski Bieg po Nowe Życie wróci do formuły sprzed epidemii". 

REKLAMA

"Zachęcamy osoby po przeszczepieniu, by maszerowały z kijami do nordic walking w towarzystwie rodzin i przyjaciół w parkach, lasach, na skwerach i pokazały nam taki marsz w trakcie połączeń" – dodaje dyrektor eventu.

W nowej odsłonie Biegu po Nowe Życie zostaną przygotowane trzy studia telewizyjne: w Wiśle, która pełnić będzie rolę gospodarza biegu, w Warszawie i we Wrocławiu. "W rozmowach z naszymi gośćmi będziemy poruszać tematy ważne dla polskiej transplantologii, nie zabraknie jednak tematów lżejszych" – informuje Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie. Jedną z godzin przekazu wypełnią sztafety nordic walking, tym razem w formule symbolicznej, jednak nawiązującej do tradycji wydarzenia.

Do Biegu po Nowe Życie ONLINE po raz pierwszy może zgłosić się każdy, kto chce w kilku słowach wyrazić poparcie dla idei przeszczepień i dawstwa narządów. Jak to zrobić? Najlepiej odwiedzić stronę imprezy w portalu transplantologia.info, pamiętając, że zgłoszenia przyjmujemy tylko do 12 czerwca.

NZ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA