Bieg po Nowe Życie w nowej formule już 21 czerwca!

Najbliższa edycja Biegu po Nowe Życie, wzorem innych imprez masowych, odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości. Organizatorzy podczas internetowej transmisji na żywo połączą się z osobami po przeszczepieniu z kilkudziesięciu polskich miast! Nie zabraknie również wspierających ideę transplantologii gwiazd ekranu, sceny i estrady.

Bieg po Nowe Życie Online już 21 czerwca! Bieg po Nowe Życie
fot. Bieg po Nowe Życie

Kolejna edycja Biegu po Nowe Życie, społecznej inicjatywy wsparcia polskiej transplantologii, odbędzie się po raz pierwszy w formule online! W trwającej ponad 3 godziny transmisji na żywo, która wystartuje 21 czerwca o godz. 15:30, udział wezmą znane osoby ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów, autorytety polskiej medycyny transplantacyjnej oraz partnerzy projektu.

"Niezmiennie dla nas najważniejsze są jednak osoby po przeszczepieniu, to o nich jest i dla nich maszeruje Bieg po Nowe Życie – podkreśla Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - Mamy już zgłoszenia kilkudziesięciu osób, które dzięki transplantacji otrzymały szansę na drugie życie. Wszyscy oni połączą się z nami w czasie transmisji, niektórzy na pewno pokażą nam swoje rodziny i przyjaciół, pozdrowią z miejsc, w których mieszkają z nadzieją, że planowany na październik warszawski Bieg po Nowe Życie wróci do formuły sprzed epidemii". 

"Zachęcamy osoby po przeszczepieniu, by maszerowały z kijami do nordic walking w towarzystwie rodzin i przyjaciół w parkach, lasach, na skwerach i pokazały nam taki marsz w trakcie połączeń" – dodaje dyrektor eventu.

W nowej odsłonie Biegu po Nowe Życie zostaną przygotowane trzy studia telewizyjne: w Wiśle, która pełnić będzie rolę gospodarza biegu, w Warszawie i we Wrocławiu. "W rozmowach z naszymi gośćmi będziemy poruszać tematy ważne dla polskiej transplantologii, nie zabraknie jednak tematów lżejszych" – informuje Przemysław Saleta, współtwórca i ambasador Biegu po Nowe Życie. Jedną z godzin przekazu wypełnią sztafety nordic walking, tym razem w formule symbolicznej, jednak nawiązującej do tradycji wydarzenia.

Do Biegu po Nowe Życie ONLINE po raz pierwszy może zgłosić się każdy, kto chce w kilku słowach wyrazić poparcie dla idei przeszczepień i dawstwa narządów. Jak to zrobić? Najlepiej odwiedzić stronę imprezy w portalu transplantologia.info, pamiętając, że zgłoszenia przyjmujemy tylko do 12 czerwca.

NZ

REKLAMA
}