Bieg po Nowe Życie znów w Warszawie!

Bieg po Nowe Życie wraca do Warszawy! Po raz trzeci symboliczna trasa marszu nordic walking poprowadzi uczestników uroczymi alejkami wilanowskiego Muzeum Pałacu Króla Jana III. Na starcie tradycyjnie sztafetowe „trójki”, a w nich: osoby po przeszczepieniu – te najważniejsze w wydarzeniu, przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów.

Bieg po Nowe Życie znów w Warszawie! Bieg po Nowe Życie
Przemysław Saleta na trasie 18. Biegu po Nowe Życie w Wiśle (fot. Bieg po Nowe Życie)

Największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów, w której rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan, ustępując miejsca wspaniałej atmosferze i dobrej energii, odbędzie się już 18 września. Pierwsze sztafety staną w bramce startowej kilka minut po godzinie 11:00.

"Trudno uciec od tematów i problemów związanych z pandemią, która także dotknęła polską transplantologię, ale też trudno skupiać się wyłącznie na tym – tłumaczy Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie. - My staramy się robić swoje – promować i edukować, dawać nadzieję tym, którzy są przed przeszczepieniem pokazując tych, którzy dostali drugie życie i wracają do aktywnego życia. Wracają, uczestnicząc w takich inicjatywach, jak nasza. Dzięki nim napędzamy się do dalszych działań".

Program Biegu:

  • 11:00 – rozpoczęcie 19. Biegu po Nowe Życie – przywitanie uczestników
  • 11.10 – rozgrzewka
  • 11.15 – prezentacja uczestników – prezentacja wszystkich sztafet
  • 11.45 – START – pierwsza sztafeta na trasie, co minutę na trasę rusza kolejna
  • 13.45 – wręczenie pucharów dla zwycięzców
  • 14.00 – zakończenie

NZ

REKLAMA
}