Bieganie, rower, narty... W Ski&Sun Świeradów Zdrój możesz poszaleć!

Ski&Sun Świeradów Zdrój, kompleks sportowo-rekreacyjny z nowoczesną, całoroczną koleją gondolową w sercu Gór Izerskich, to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w polskich górach dla biegaczy, którzy latem lubią czasem wskoczyć na górski rower, a zimą przerzucić się na narty albo snowboard.

Bieganie, rower, narty... W Ski&Sun Świeradów Zdrój możesz poszaleć! Ski&Sun
fot. Ski&Sun

Super nowoczesna kolej gondolowa o długości 2172 metrów, uważana za obowiązkową atrakcję w polskich Sudetach Zachodnich, w 8 minut przenosi nas z dolnej stacji na wysokości 617 m n.p.m. do górnej stacji, ulokowanej na Stogu Izerskim na wysokości 1060 m n.p.m. Ośmioosobowe gondolki są w stanie wwieźć na górę w ciągu godziny 2400 osób. Kolej funkcjonuje przez cały rok i – co istotne - jest dobra dla każdego miłośnika aktywności sportowych.

W okresie zimowym kolej służy przede wszystkim narciarzom i snowboardzistom. Trasa zjazdowa (nartostrada) o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu ma długość 2500 metrów, jest na bieżąco dośnieżana i przygotowywana tak, aby zadowolić najbardziej nawet wybrednych miłośników białego szaleństwa. Do tego trasa jest oświetlona i ratrakowana dwa razy dziennie, daje więc możliwość wieczornego szusowania.

Latem "gondola" obsługuje turystów pieszych, biegaczy i miłośników przemierzania na "góralach" tras rowerowych. Przejazdy gwarantują niesamowite widoki na magiczną górską panoramę. To obowiązkowy punkt wycieczek po Górach Izerskich.

Na terenie ośrodka znajduje się również szkółka narciarska i snowboardowa Ski&Bike, w której każdy narciarz może szlifować swoje umiejętności oraz wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego Ski&Bike (w okresie letnim działa tu też wypożyczalnia rowerów MTB, również elektrycznych).

W ośrodku narciarskim Ski&Sun Świeradów Zdrój do dyspozycji turystów i narciarzy są także nowo powstały całoroczny tor saneczkowy Ski&Sun Coaster, restauracje, sklep z odzieżą sportową marki 4F, a także najwyżej w naszym kraju położony obiekt wypoczynkowy Ski&Sun Apartamenty. Oferuje 8 butikowych apartamentów ukrytych przy górnej stacji z widokiem na Karkonosze.

SZ

}