Bieganie, rower, narty... W Ski&Sun Świeradów Zdrój możesz poszaleć!

Ski&Sun Świeradów Zdrój, kompleks sportowo-rekreacyjny z nowoczesną, całoroczną koleją gondolową w sercu Gór Izerskich, to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w polskich górach dla biegaczy, którzy latem lubią czasem wskoczyć na górski rower, a zimą przerzucić się na narty albo snowboard.

Bieganie, rower, narty... W Ski&Sun Świeradów Zdrój możesz poszaleć! Ski&Sun
fot. Ski&Sun

Super nowoczesna kolej gondolowa o długości 2172 metrów, uważana za obowiązkową atrakcję w polskich Sudetach Zachodnich, w 8 minut przenosi nas z dolnej stacji na wysokości 617 m n.p.m. do górnej stacji, ulokowanej na Stogu Izerskim na wysokości 1060 m n.p.m. Ośmioosobowe gondolki są w stanie wwieźć na górę w ciągu godziny 2400 osób. Kolej funkcjonuje przez cały rok i – co istotne - jest dobra dla każdego miłośnika aktywności sportowych.

W okresie zimowym kolej służy przede wszystkim narciarzom i snowboardzistom. Trasa zjazdowa (nartostrada) o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu ma długość 2500 metrów, jest na bieżąco dośnieżana i przygotowywana tak, aby zadowolić najbardziej nawet wybrednych miłośników białego szaleństwa. Do tego trasa jest oświetlona i ratrakowana dwa razy dziennie, daje więc możliwość wieczornego szusowania.

Latem "gondola" obsługuje turystów pieszych, biegaczy i miłośników przemierzania na "góralach" tras rowerowych. Przejazdy gwarantują niesamowite widoki na magiczną górską panoramę. To obowiązkowy punkt wycieczek po Górach Izerskich.

Na terenie ośrodka znajduje się również szkółka narciarska i snowboardowa Ski&Bike, w której każdy narciarz może szlifować swoje umiejętności oraz wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego i snowboardowego Ski&Bike (w okresie letnim działa tu też wypożyczalnia rowerów MTB, również elektrycznych).

W ośrodku narciarskim Ski&Sun Świeradów Zdrój do dyspozycji turystów i narciarzy są także nowo powstały całoroczny tor saneczkowy Ski&Sun Coaster, restauracje, sklep z odzieżą sportową marki 4F, a także najwyżej w naszym kraju położony obiekt wypoczynkowy Ski&Sun Apartamenty. Oferuje 8 butikowych apartamentów ukrytych przy górnej stacji z widokiem na Karkonosze.

SZ

Zobacz również:
Musisz się rozciągać. Trzeba pić dużo wody. Warto ćwiczyć na siłowni. Masaż to świetna regeneracja. Buty muszą chronić stopy. Popularne porady dotyczące biegania brzmią sensownie, ale to jeszcze nie znaczy, że są zawsze słuszne. Niektórzy trenerzy i naukowcy rzucają wyzwanie konwencjonalnemu podejściu. Czy ich niecodzienne koncepcje mogą sprawdzić się w Twoim przypadku?
ZOBACZ WIĘCEJ