[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Biegiem przez Góry Izerskie: II Interferie Run za nami!

Szóste zawody z serii Runner's World SuperBieg już za nami! Tym razem biegaliśmy w Górach Izerskich, gdzie podczas II Interferie Run nietypowo, bo z punktu A do punktu B, ścigali się uczestnicy górskiego półmaratonu i biegu na 10 km.

W minioną sobotę punktualnie o 11 bieg górski Interferie Run rozpoczął się równocześnie w dwóch miejscach: pod hotelem Bornit w Szklarskiej Porębie i na Rozdrożu Izerskim. Ze Szklarskiej Poręby wystartowali ci, którzy mierzyli się z dystansem górskiego półmaratonu, a trasę biegu na 10 km wyznaczała linia Rozdroże Izerskie – hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju. Na liście startowej ogółem widniało ponad trzysta nazwisk – druga edycja tego biegu zanotowała kapitalny wzrost frekwencji.

Chwycił pomysł na bieg górski z punktu A do punktu B – organizatorzy rozwożą uczestników autobusami na starty półmaratonu i "dychy", a potem czekają na wspólnej dla obu biegów mecie.

REKLAMA

Trasa półmaratonu łączy nie tylko dwie partnerujące imprezie miejscowości: Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój. Łączy również dwa sportowe hotele sieci Interferie znajdujące się właśnie w tych miastach. Interferie angażują się również organizacyjnie i wspierają nie tylko tę jedną biegową imprezę, ale i cały cykl Runner's World Super Bieg, do którego te izerskie zawody również się zaliczają – stąd też nazwa, ale i całe zaplecze imprezy.

W sobotę w Świeradowie zadbano aby bieg wyróżniał się na tle innych i to nie tylko pomysłem czy trasą. Na mecie czekał na wszystkich dodatek do tradycyjnego pasta party – pyszne czeskie piwo z beczki, a w ramach pakietu startowego organizatorzy zafundowali wszystkim wstęp do aquaparku w hotelu Malachit, obok którego wyrosło miasteczko zawodów wraz z linią mety.

Bieg odbywał się również ponownie przy wsparciu KGHM S.A, a w związku z tym mieliśmy dodatkową klasyfikację górników i hutników.

Półmaraton wygrał Rafał Tomaszewski (Ratownicy ZG Rudna) przed Danielem Krasulakiem (WKS Śląsk Wrocław). Trzeci był Radosław Boniec. W rywalizacji kobiet ponownie najlepsza Agnieszka Górniak – Antkowiak (Oborygeni) przed Marleną Nowacką (Jan-mar.pl) i Katarzyną Kanclerz – Januszewską (Kobiety na 5 +).

Trasę 10 km najszybciej pokonał Karol Winniczuk (Ratownicy ZG Rudna), drugi był Bartłomiej Wojsław (KB Sobótka), a trzeci Jan Plewko (Ratownicy ZG Rudna).

Panie stanowiły jedną trzecią stawki na tym dystansie, a jako pierwsza z nich na mecie pojawiła się Paulina Janik (Karkonosz Runing Team), po niej Anita Biniecka (Tom – sport) i Karolina Chudzikiewicz (M-t – sport).

W kategorii górników i hutników najlepszy na 21 km okazał się Rafał Tomaszewski, a na 10 m wygrał tę rywalizację Karol Winniczuk. Najlepsze teamy: na 21 km – KB Sobótka, na 10 km – Ratownicy ZG Rudna.

Pełne wyniki zawodów na oficjalnej stronie cyklu Runner's World SuperBieg.

Było w sobotę w Górach Izerskich wszystko, co potrzebne jest na udanym górskim biegu – nawet pogoda dołożyła swoje i zafundowała na trasie wiosenną burzę i gradobicie. To był już szósty bieg cyklu Runner's World Super Bieg 2017 – seria przekroczyła więc półmetek.

Kolejna okazja do rywalizacji dla biegowych górali już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca w Ludwikowicach Kłodzkich – IV Półmaraton Sowiogórski i II Sowiogórska Dziesiątka.

SB

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij