Drób z grilla: soczysty smak lata

Chociaż pogoda płata nam tej wiosny figle, śmiało można uznać tegoroczny sezon grillowy za otwarty. Każde ciepłe i słoneczne popołudnie zachęca do tego, aby spędzić czas na świeżym powietrzu. I tak jak niezliczone są sposoby na przyjemne wykorzystanie tego czasu, tak szeroki powinien być wachlarz smakowych wrażeń, które zapewnią nam dania z rusztu.

Cedrob, największy polski producent mięsa drobiowego, dobrze wie, że Polacy lubią mieć duży wybór, dlatego proponuje konsumentom w tym okresie szeroki asortyment wysokiej jakości elementów z kurczaka. Ale oferta firmy obejmuje również inne gatunki drobiu. Innowacyjnym produktem na ruszt może być mięso z kaczki marki Kraina Kraka oraz mięso z gęsi Krakauerland. Bez wątpienia uczynią one letnie przyjęcia pod chmurką bardziej wyszukanymi.

Mięsa te, odpowiednio wcześniej zamarynowane, skruszeją i będą bardziej soczyste. Filet z grilla podany z sosem żurawinowym to idealna kompozycja smakowa w bardziej wytwornej formie. Można również przygotować szaszłyki z mięsa z nogi kaczki, podane z warzywami i sosem BBQ, czy stek z piersi gęsi. Są to z pewnością propozycje kulinarne nawet dla smakoszy o bardziej wyrafinowanym podniebieniu.

Drób jest nie tylko mięsem szybkim i prostym w przygotowaniu - zawiera dużą ilość pełnowartościowego białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także cynk, potas, magnez i witaminy z grupy B. Kolejnym jego atutem jest niska kaloryczność, wynikająca z małej zawartości tłuszczu, w związku z czym śmiało mogą go jeść osoby dbające o linię.

Niewatpliwie ma też duże walory kulinarne - mięso drobiowe ma delikatną i łagodną strukturę, co sprawia, że szybko się marynuje, a podane z rusztu jest soczyste i chrupiące. Doskonale smakuje w towarzystwie sezonowych warzyw.

MD

Zobacz również:
REKLAMA
}