Dziennikarze przebadani przez Enel-Sport

Klinika Enel-Sport zaprosiła dziennikarzy zajmujących się tematyką sportu i medycyny, aby na własnej skórze przekonali się, jakie korzyści amatorzy sportu mogą wynieść ze specjalistycznych badań i konsultacji z lekarzami medycyny sportowej. Jednym z nich był nasz redaktor Kuba Wiśniewski.

Dziennikarze przebadani w klinice Enel-Sport
fot. Enel-Sport

We wtorek kilkunastu dziennikarzy zajmujących się sportem i medycyną, wśród nich reprezentant naszej redakcji Kuba Wiśniewski, miało niepowtarzalną okazję poczuć się jak czołowi sportowcy. Klinika ortopedii i rehabilitacji Enel-Sport w swojej warszawskiej siedzibie przy ul. Łazienkowskiej 3 zorganizowała dla nich spotkanie, podczas którego mogli przejść specjalistyczne badania i poddać się próbie wysiłkowej.

Badania wykonane w warszawskim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Enel-Sport obejmowały między innymi echo serca, próbę wysiłkową, która obejmowała test na bieżni mechanicznej, w trakcie którego monitorowano szczegółowo pracę serca, test funkcjonalnej sprawności fizycznej FMS oraz konsultacje ze specjalistami z zakresu medycyny sportowej, w tym z ortopedą i fizjoterapeutą. Dzięki konsultacjom poznali swoją kondycję i stan zdrowia, ale też zyskali unikalne doświadczenie. Naszemu redaktorowi szczególnie przydało się spotkanie z kardiologiem. 

Enel-Sport to najnowocześniejsza klinika ortopedii i rehabilitacji, której komplekoswa oferta adresowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów sportu. Obejmuje ona diagnostykę (rezonans, USG), konsultacje specjalistyczne (ortopedia, rehabiltacja, neurolog), ale także operacje i szeroki zakres rehabilitacji. Dzięki wysokiej klasy specjalistom i nowoczesnemu zapleczu medycznemu, pacjenci po operacjach i urazach w bezpieczny sposób wracają tu do zdrowia, a sportowcy mogą pracować nad jeszcze lepszą formą.

Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Enel-Sport od lat wspiera sportowców - jest m.in. partnerem medycznym reprezentacji Polski w koszykówce oraz Energa Basket Ligi, Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, a także Andrzeja Bargiela – pierwszego człowieka w historii, który zdobył K2 i zjechał ze szczytu na nartach.

RW

REKLAMA
}